Wybierasz podłogę? Przeczytaj!

Podłoga to ten element mieszkania, który odpowiada zarówno za charakter, jak i wygodę, a także za to, czy chodzenie po pomieszczeniu jest przyjemne, czy też mało komfortowe. Dobra podłoga może wyciszy pomieszczenie, nada mu unikatowy charakter i po prostu będzie dobrze się sprawdzać.

Jaki materiał na podłogę wybrać?

Podłogę w mieszkaniu, czy też w domu, warto od czasu do czasu zmienić lub chociaż odnowić. Oczywiście nie ma to być zmiana po kilku latach, lecz raczej po kilkunastu, gdy swoje już przeżyje i będzie widać na niej pewne ślady użytkowania.

Propozycje różnych rozwiązań i pomysłów, na nasze podłogi, możemy znaleźć na różnych stronach Internetowych. Wśród nich warto zajrzeć między innymi na stronę firmy drexpol.com.pl gdzie możemy zapoznać się z kilkoma propozycjami, zarówno tymi bardziej, jak i mniej popularnymi.

Podłoga drewniana

Pierwszym rozwiązaniem, może być podłoga drewniana. Prawdziwe drewno zawsze wygląda wyjątkowo i też taki charakter nadaje pomieszczeniu. Warto wykorzystywać drewno szczególnie w sypialni i pokoju dziennym. Będzie to efekt ciepła, miłej atmosfery, a pod stopami będziemy czuć miły dla nas materiał, który będzie żyć i to dosłownie. Drewno z czasem, nawet jeśli jest zabezpieczone, może nieco się zmieniać, przyjąć starszy charakter. Jednak to wszystko, szczególnie w specjalnie wystylizowanych pomieszczeniach, daje efekt przebywania w bardzo przytulnym miejscu.

Podłoga korkowa

Kolejnym rozwiązaniem, które już nie jest tak bardzo znane, jednak z czasem możemy być pewni, że zyska ogromną popularność, są podłogi korkowe i każdy rodzaj podłogi, do którego wykorzystuje się korek. Jest to rozwiązanie dobre nie tylko ze względu na naturalne cechy korka, lecz także w ten sposób nie dokuczamy naszej planecie, ponieważ pozyskiwanie materiału, jakim jest korek, jest działaniem całkowicie ekologicznym. Korek zyskuje sobie szczególnie fanów, wśród rodziców małych dzieci. Jest delikatny, można go nazwać miękkim materiałem, ponieważ dopasowuje się do nacisku, wracając następnie do pierwotnej postaci. Bardzo dobrze przepuszcza ciepło, więc świetnie się sprawdzi, jeśli ktoś posiada ogrzewanie podłogowe. Korek to również materiał, który dobrze tłumi dźwięki. Dziecko może biegać sobie po podłodze korkowej, ile tylko zapragnie i nie będzie to nikomu przeszkadzać, ponieważ najzwyczajniej nie będzie tego słychać. Również upadki nie będą dla dzieci tak bolesne, jak na innych podłogach, ponieważ podłoga korkowa jest delikatniejsza, od drewnianej, czy też od płytek.

Podłoga winylowa

Czymś już zupełnie mało znanym, lecz świetnie się zapowiadającym, są podłogi winylowe. Takie podłogi są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także nie opierają się wilgoci. Jeśli powstanie na nich jakaś rysa, wystarczy zakupić specjalny środek, najlepiej u producenta podłóg i łatwo można pozbyć się uszkodzenia. Również sprzątanie takich podłóg jest bardzo proste, ponieważ zazwyczaj wystarczy woda i wszystko schodzi. W przypadku użycia detergentów lepiej jest jednak użyć specjalnie dedykowanych do takich podłóg.

Jak widać, wybór jest naprawdę ogromny. Czas dopasować podłogę do swoich wymagań i po prostu ją wykonać.