Londyn zimą jakie atrakcje oferuje stolica Anglii

Ferie zimowe za granicą? Dlaczego nie! Przerwa semestralna to idealna okazja, by odpocząć od codziennych zajęć i naładować baterie na resztę roku szkolnego. W tym czasie warto wybrać się do Londynu. Z jakich atrakcji możemy skorzystać, odwiedzając zimą stolicę Anglii?

 

Charakterystyczne budowle

Big Ben, Pałac Westminsterski, Tower Bridge, Buckingham Palace – Londyn posiada wiele charakterystycznych miejsc, które możemy skojarzyć m.in. z filmów, seriali, pocztówek itp. I chociaż na zdjęciach prezentują się imponująco, to zobaczenie ich na własne oczy robi jeszcze większe wrażenie. Monumentalne budowle zachwycają, a zimowa aura tylko dodaje im uroku. Widok Big Bena przykrytego warstwą białego puchu z pewnością pozostanie w naszej pamięci na długo.

 

Muzea

W Londynie znajduje się ponad 250 różnego rodzaju muzeów i galerii. I chociaż na odwiedzenie wszystkich z pewnością nie znaleźlibyśmy czasu, to warto zajrzeć do tych najbardziej znanych. W Muzeum Historii Naturalnej będziemy mogli podziwiać szkielety dinozaurów, a w National Gallery przyjrzymy się dziełom takich malarzy jak van Gogh czy da Vinci. Poza tym warto odwiedzić także Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. Znajdują się tam nie tylko figury celebrytów, ale również ważnych polityków, postaci historycznych, sportowców, a nawet bohaterów fantastycznych.

 

Lodowisko

Czym byłyby obozy zimowe dla młodzieży bez typowo zimowych rozrywek? Odwiedzając Londyn w grudniu oraz w styczniu możemy spędzić czas, szalejąc na miejskich lodowiskach. Znajdziemy je w okolicy wielu popularnych turystycznych punktów, m.in. w Muzeum Historii Naturalnej oraz Hyde Parku. Świąteczne dekoracje sprawiają, że zwłaszcza po zmroku miejsca do jazdy na łyżwach wyglądają przepięknie. Jeśli podczas zwiedzania dopadnie nas nuda, warto wskoczyć na lód i zaczerpnąć trochę świeżego powietrza.

 

Przejażdżka londyńskim metrem

Londyn to ogromna metropolia, a podróż metrem to jeden z najlepszych sposobów, by dostać się z jednej części miasta do drugiej. Taka przejażdżka może się jednak okazać także dodatkową atrakcją. Metro w Londynie to nie tylko zwykły środek transportu, ale także kawał historii. Pierwsi pasażerowie podróżowali nim już w roku 1863. To także miejsce narodzin wielu innowacji, z których dziś korzystamy na co dzień.

 

London Eye

Znajdujący się w Londynie diabelski młyn to jedna z największych tego typu konstrukcji na świecie. Przejażdżka daje nam możliwość podziwiana rozległej panoramy miasta. Cała konstrukcja ma wysokość 135 m, co sprawia, że London Eye to jeden z najlepszych punktów widokowych w okolicy. Podczas półgodzinnego okrążenia możemy przyjrzeć się z góry ośnieżonym ulicom, pałacowi królewskiemu, wieżowcom i wielu innym.