Motywacja pracowników poznaj trendy w benefitach na 2019 rok.

Moda - każdemu z nas to pojęcie jest bliskie i tyczy się praktycznie każdej dziedziny naszego życia. Odkrywamy nowe trendy w kolekcjach odzieży, podróżując w miejsca, które są obecnie na topie, a nawet  w kuchni, kosztując nowych dań, które są niespotykanym połączeniem składników, których nasze mamy czy babcie nigdy by ze sobą nie połączyły. Moda otwiera przed nami nowe możliwości i chętnie z nich korzystamy. Nie inaczej jest w przypadku benefitów dla pracowników. 

Jak motywować pracowników w nadchodzącym nowym roku?

Każdy z nas wie, że moda ma to do siebie, że nie trwa długo. Jest to zwykle sezonowa popularność jakichś nowości z różnych dziedzin naszego życia. Często łączy się z porami roku i tak rok w rok pojawiają się nowe trendy, za którymi chętnie podążamy, zapominając o tych, które były modne jeszcze kilka miesięcy temu. 

Trendy w dzisiejszych czasach nie ograniczają się już jedynie do nowych kolekcji odzieży znanych projektantów, najnowszej generacji smartfonów, czy też aranżacji wnętrz z duchem czasu. Moda może dotyczyć również zdrowej diety, muzyki, której słuchamy, a nawet dyscyplin sportu, które wybieramy. Niegdyś proste ćwiczenia na siłowni, dziś chętnie zamieniamy na niezwykle popularny crossfit, który doskonale rzeźbi naszą sylwetkę. 

Dziś pogoń za najnowszymi trendami możemy zauważyć na wielu płaszczyznach naszego życia. Dostosowują się do nich także miejsca rozrywki, restauracje, Spa i ośrodki wypoczynkowe, a także pracodawcy. Dowodem na to są zamieszczane ogłoszenia rekrutacyjne korporacji i firm, które starając się podążać za najnowszymi trendami, chętnie udostępniają różnego rodzaju akcje promujące tak modny dziś zdrowy styl życia, dietę, sport i ekologię, a także relacje partnerskie między pracownikami, a pracodawcą.

Benefity pracownicze, które będą na czasie w 2019 roku.

Nasuwa się zatem pytanie w jaki sposób pracodawca może nadążać za tak zmiennymi trendami? I co może zaproponować swoim pracownikom, aby wpasować się w ich zainteresowania i nowe pasje? Skoro zmianom ulegają ich upodobania w kwestii spędzania wolnego czasu, to także oferta benefitów powinna modyfikować się, aby zaspokoić ich potrzeby i pragnienia. Zatem, jakie benefity pracownicze będą najbardziej pożądane i skutecznie zmotywują pracowników  w 2019 roku?

Posiłki od Pracodawcy hitem 2019 roku!

Wraz z modą na zdrową dietę i kondycję, powstał trend na dofinansowania do posiłków, które oferuje pracodawca swoim pracownikom. Dzięki temu, wspiera on odpowiednio zbilansowaną dietę swoich pracowników  i zaoszczędza czas, który poświęcają po pracy na przygotowanie lunchu na kolejny dzień roboczy.  Idealnym rozwiązaniem jest w tym wypadku propozycja karty BenefitLunch, która umożliwia zamówienie określonej liczby posiłków pośród szerokiej oferty modnych restauracji, w których każdy pracownik znajdzie swoje smaki.

Elastyczne godziny pracy – benefit pożądany przez każdego pracownika

Czas – coś czego w dzisiejszych czasach każdemu z nas brakuje. Żyjemy szybko, pracujemy, a w czasie wolnym, także mamy coraz więcej zajęć. Jesteśmy w ciągłym biegu,  jednocześnie nieustannie szukając czasu na zajęcie się domem, dziećmi, rodziną, przyjaciółmi, a przy tym wszystkim chcemy mieć jeszcze chwile dla siebie.  Szukamy rozwiązania, które pozwoli pogodzić te wszystkie zajęcia w naszym życiu. Dlatego też, każdy pracownik zgodzi się, że elastyczne godziny pracy, jak też częściowa praca zdalna to idealne narzędzie motywacyjne. Stąd też, pracodawcy coraz chętniej wprowadzają udogodnienia, które pomagają skrócić czas, jaki pracownik musi poświęcić na dojazd do miejsca pracy, poprzez dofinansowania do biletów komunikacji miejskiej i rowerów, jak też bardzo popularny dziś carsharing. Wielu pracodawców wprowadza, również możliwość pracy zdalnej,  choć raz w miesiącu. Dzięki temu pracownik mimo, że wciąż musi wywiązać ze swoich zawodowych obowiązków, może rozpocząć pracę w dowolnej godzinie i tego dnia oszczędzi czas, który przeznaczyłby na dojazd do pracy.

MultiSport – klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody.

Niezmiennie popularnym benefitem już od wielu lat są  wejściówki na siłownie i zajęcia sportowe . Pracownicy chętnie korzystają z tego rodzaju dodatku do wynagrodzenia. Jak wiemy, prócz treningów w dzisiejszych czasach,  pracownicy coraz większą wagę przykładają do zdrowej, odpowiednio zbilansowanej diety. Podążając za tym trendem, dzięki karcie MultiSport, pracownik może teraz skorzystać z  porad doświadczonych trenerów personalnych i zadbać o swoją dietę, a wszystko to jest dostępne w łatwej w obsłudze aplikacji mobilnej.  To świetny sposób na zadbanie o kondycję i lepsze samopoczucie pracowników oraz ich motywację do dalszej, efektywnej pracy.

Unikalny system motywacyjny, czyli wolność wyboru jako nadchodzący trend w motywacji pracowników

Każdy z nas lubi sam decydować o tym, w jaki sposób chciałby spędzić swój wolny czas. Mimo ogólnie przyjętych trendów na nadchodzący rok, należy zdawać sobie sprawę, że każdy z nas jest inny i inaczej chce wykorzystać swój czas poza pracą. Lubimy mieć wybór, a właśnie taką możliwość daje nam platforma pełna różnego rodzaju benefitów pozapłacowych, z których pracownik może skorzystać. Dzięki temu może on wybrać odpowiadający mu benefit z miejscem i czasem jego realizacji, który mu pasuje. Takie rozwiązanie zapewnia komfort pracownikom, a także wygodę pracodawcy oferując unikalny system motywacyjny dostosowany do potrzeb każdego pracownika. 

 Autor: Redakcja - MyBenefit.pl