Twoje soczewki - znajdź odpowiednie soczewki dla siebie

Soczewki kontaktowe są dla wielu osób jedynym sposobem, by uprawiać sport, pomimo wady wzroku lub by uniknąć zakładania okularów, których się nie lubi. Z tych powodów dla wielu okularników niewidoczne szkła stały się prawdziwym wybawieniem. Sprawdź, gdzie znajdziesz soczewki, odpowiednie dla siebie.

1. Badanie wzorku a dobór soczewek

2. Twoje soczewki - szeroka oferta szkieł kontaktowych

2. Soczewki kontaktowe jednodniowe

 

Dzięki soczewkom kontaktowym, wada wzroku staje się mniej uciążliwa. Szkła są bezpieczne podczas uprawiania sportów, tańczenia, zabawy z rówieśnikami, a także jazdy samochodem. Można z nich korzystać zarówno na co dzień, jak i jedynie podczas specjalnych okazji - wesel, imprez firmowych, uczestnictwa w zawodach sportowych. Sprawdź, jak dobrać soczewki kontaktowe dla siebie.

 

Badanie wzorku a dobór soczewek

Zanim po raz pierwszy założy się szkła kontaktowe, powinno się przeprowadzić badanie wzroku. Jest to ważne, gdyż optyk powinien sprawdzić, jaką wadę wzroku się posiada, by prawidłowo skorygować widzenie. Badanie wzroku powinno zakończyć się dobraniem szkieł o odpowiedniej mocy, bez względu na to, czy nosiło się wcześniej soczewki, czy też nie. Co ważne, nawet gdy nosi się okulary, powinno się zbadać wzrok, by sprawdzić, czy wada się nie pogłębiła.

 

Twoje soczewki - szeroka oferta szkieł kontaktowych

Gdzie dobrać soczewki kontaktowe? Wbrew pozorom jest to dość trudne pytanie. Na twoje soczewki znajdziesz szeroki wybór szkieł kontaktowych, jednak u wielu optyków możesz mieć problem z dobraniem soczewek. Twoje soczewki oferują zarówno szkła dla dalekowidzów, jak i krótkowidzów. Do wyboru ma się również szkła kolorowe, które są odpowiednie nawet dla osób bez wady wzorku. Można je zakładać na różne imprezy, bale i przyjęcia, zaskakując nowym wyglądem lub uzupełniając karnawałowy bądź halloweenowy kostium. Co ważne, do wyboru ma się soczewki kontaktowe jednodniowe oraz przeznaczone do użytkowania przez dłuższy czas.

 

Soczewki kontaktowe jednodniowe

Jednodniowe soczewki kontaktowe to odpowiednie rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które na co dzień noszą okulary. Jednodniowe szkła zakłada się na dobę, a następnie należy wymienić je na nowe. Do ich użytkowania nie potrzeba specjalnych płynów. Wystarczy założyć odpowiednio dobraną soczewkę na oko, a wieczorem ściągnąć ją i położyć się spać. Jednodniowe szkła z Twoje soczewki można nosić również na co dzień, jeżeli ma się wrażliwe oczy lub często wyjeżdża się poza dom i nie ma się możliwości prawidłowego przechowywania płynu do soczewek.