Jaką wybrać najlepszą lodówkę do 1500 zł?

Jednym z głównych akcesoriów, w które wyposażamy mieszkanie i, bez których nie możemy sobie obecnie wyobrazić życia, jest lodówka. Kiedyś ikona luksusu, a dziś - sprzęt powszedniego użytku. Lodówki towarzyszą nam i ułatwiają zwykłe życie.  Jaką wybrać lodówkę przy służyła nam przez wiele lat i za razem nie doprowadziła do naszego bankructwa?

Ranking lodówek do 1000 zł

Sklepy, zarówno stacjonarne, jak i internetowe, proponują nam duży paletę sprzętów, o różnych rozmiarach, pojemnościach czy zdolnościach chłodzenia, w przedziałach cenowych od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Pomocny przy wyborze może być https://rankingmania.pl/ranking-lodowek/, w którym można znaleźć spis dostępnych na rynku sprzętów.

Zdaniem autorów tego rankingu, rzadko można kupić dobry sprzęt w kwocie wyjściowej do 1000 zł (ranking nie uwzględnia modeli przecenionych). Jednak nie należy spodziewać się, że owa lodówka wytrzyma próbę czasu. Często wykonana jest z gorszych materiałów. Są one jednak dobrą alternatywą dla osób nie chcących wydawać dużych pieniędzy na sprzęt RTV.

W tym przedziale cenowym na uwagę zasługuje na pewno model Philipo PC 1652 oraz Beko CSA 240 M21X. - Lodówki w tej cenie najczęściej mają klasę energetyczną A+. Rzadko zdarza się lepsza energooszczędność takich sprzętów. Często problemem jest też mała pojemność takich sprzętów. Lodówki do 1000 zł najlepiej sprawdzą się w domkach weekendowych i mieszkaniach, które używamy krótkoterminowo -  mówią autorzy rankingu najlepszych lodówek 2019.

Ranking lodówek do 1000 do 1700 zł

W tym przedziale cenowym nasz wybór jest już dużo większy. Lodówko-zamrażarki do 1700 zł to tak zwana klasa średnia tych urządzeń, co nie oznacza, że nie powinniśmy ich wziąć pod uwagę.

W odróżnieniu do tańszych odpowiedników, droższe lodówki często mają klasę energetyczną A++, która pozwoli nam zaoszczędzić sporo energii i pieniędzy. - Taki sprzęt cechuje większa pojemność zamrażarki oraz zdolność do utrzymywania temperatury. Są to również modele większe niż te do 1000 złotych - czytamy na rankingmania.pl. Wśród zalety lodówek do 1700 złotych twórcy rankingu wymieniają: funkcje regulacji wilgoci, uchwyty na butelki, dodatkową ochronę antybakteryjną oraz funkcję automatycznego odmrażania.

Rankingmania.pl uważa, że najlepszymi lodówkami w tej kategorii są modele: Liebherr CTP 2121, Gorenje RK 6192 AW , Gorenje RK 6192AX, Electrolux EN 3201MOW oraz Beko RCSA270M21W . Ceny oraz dokładne specyfikację powyższych modeli znajdziesz na stronie: https://rankingmania.pl/ranking-lodowek/.

Ranking lodówek od 1700 zł

Modele z najwyższej półki to sprzęt najlepszej jakości, który zapewne posłuży nam na lata. Ale czy warto płacić więcej? Za kwotę powyżej 1700 zł kupimy lodówkę o klasie energetycznej A+++ - a to daje nam coroczną oszczędność. - Czasem lepiej jest zainwestować i kupić droższą lodówkę, nie tracąc wiele na eksploatacji , tak jak to jest w przypadku tanich modelów - radzą twórcy rankingu najlepszych lodówek. Od sprzętu tej klasy możemy także oczekiwać większej ilości przydatnych funkcji oraz wyjątkowego dizajnu. Automatyczne rozmrażanie, wygodna ergonomia, najlepszy materiał wykonania, ochrona antybakteryjna, super chłodzenie i mrożenie, a także świetne zużycie energii oraz pojemne wnętrze to tylko niektóre z najważniejszych zalet lodówek klasy premium. Wśród polecanych modeli znajdują się: Siemens KG39NXI47, Whirlpool B TNF 5323 OX, Bosch KGN 39VL35, Gorenje N 6X2 NMX.

Dlaczego przed zakupem warto zapoznać się z rankingiem lodówek?

Dokładnie zebrane specyfikacje, zestawienie podstawowych parametrów, w tym gabarytów oraz wyszczególnienie cech wyróżniających konkretny sprzęt na tle innych producentów to podstawowe parametry, jakie zestawia ranking lodówek. Użycie tego narzędzia pozwala także na przeanalizowanie wad rozważanych lodówek, np. pod względem możliwości szybkiego zamrażania czy schładzania, a tym samym, na najdogodniejsze dopasowanie sprzętu do osobistych potrzeb. Wszechstronne podsumowanie obejmuje lodówki z podziałem na konkretne typy, w tym lodówko-zamrażarki, lodówki do zabudowy, lodówki w stylu retro czy, obecnie bijące rekordy popularności, lodówki dwudrzwiowe w stylu amerykańskim. Ranking lodówek kładzie dodatkowo nacisk na parametry użytkowe, w tym łatwość obsługi, instalacji i czyszczenia, co więcej stawiając na energooszczędność. W podsumowaniu konkretnych kategorii lodówek oznaczone symbolami można odnaleźć podstawowe cechy wyróżniające wybrane chłodziarki na plus, na tle konkurencyjnych w danej kategorii cenowej, ale także wykazujące wady, które w dłuższej perspektywie użytkowania mogą nam przeszkadzać. Co więcej ranking lodówek objaśnia symbole i technologie, które obecnie są często stosowane przez producentów lodówek, a ułatwiające ich eksploatację lub przedłużające żywotność. Dodatkowo znajdziemy tu krótkie zestawienia kluczowych producentów obecnych na rynku polskim. Najbardziej przydatne będą recenzje topowych modeli lodówek, biorące pod uwagę istotne cechy eksploatacyjne.