Planujesz przemeblować salon? O tym musisz pamiętać!

Pragnieniem każdego jest wspaniale zorganizowany i zarazem poręczny salon oraz sypialnia wyposażona w komfortowe i równolegle piękne łóżko. Zapewnienie wygody jest niezmiernie ważne, zarówno singlom jak i rodzinom z kilkorgiem dzieci.

Ciekawe meble do salonu

W chwili obecnej na rynku dostępne są nie tylko standardowe komplety wypoczynkowe złożone z sofy, zwykle z funkcją spania i foteli, świetnie sprawdzające się w małych salonach, gdzie kluczowa jest optymalne wykorzystanie przestrzeni. Innowacyjny design i ergonomiczność sof rozkładanych powoduje, że usuwają one obecne kiedyś w pokojach wypoczynkowych wersalki, a szansa pełnej customizacji zapewnia klientom dobór materiałów stosowanych na obicie, nie tylko pod względem stylu, ale też praktycznym. Ciekawym miejscem, w którym można dopasować niemal każdy aspekt mebla jest zeusmeble.pl – dzięki temu sofa będzie pasowała do każdego wnętrza.  Zapewnia to sposobność całkowitego dopasowania wybranej sofy do pokoju. W większych wnętrzach świetnie sprawdzają się narożniki.

Wygoda vs design

Obecnie producenci mebli, oprócz klasycznych narożników, zapewniają modele ekskluzywne, z podnoszonymi zagłówkami, ukrytymi szafkami i półkami, które mogą zostać zużytkowane na przechowanie książek lub czasopism. Niektóre narożniki modułowe skrywają w sobie dużo więcej np. nadprogramowe siedziska - pufy, które można użyć, gdy dom odwiedza większa ilość gości lub doposażone w listwy i gniazda elektryczne ułatwiające podładowanie sprzętów elektronicznych i smartfonów, bez potrzeby nieestetycznego przeciągania kabli po salonie oraz umożliwiające odtwarzanie muzyki z telefonów lub tabletów. Taka awangardowość może odstręczać osoby marzące o typowym narożniku lub nawet rogówce w stylu vintage. Jednak konwencjonalny design nie jest podstawą do rezygnacji z nowoczesności - kreatywne ukrycie udogodnień pozwala na nieograniczone wykorzystanie nowoczesnych możliwości, bez konieczności rezygnacji z stylu vintage. Podobnie jak w salonie sofa czy narożnik, także w sypialni niezbędnym elementem jest komfortowe łóżko.

Dopasowanie mebli do indywidualnych potrzeb

Obecnie kładzie się nacisk nie tylko na ergonomię, ale i na funkcjonalność konstruowanych łóżek. Większość z nich w chwili obecnej wyposaża się w tapicerowane wezgłowie, zapewniające komfort przy czytaniu książek, nie pomijając funkcjonalności i dodatkowej przestrzeni do przechowywania, które zapewnia pojemnik na pościel. W przypadku łóżek, podobnie jak dla sof i narożników, umożliwiony jest pełny wybór tkanin obiciowych oraz wybór materaca w zależności od potrzeb klientów i konieczności dostosowania się do opracowanego designu wnętrza.