Na feerie tylko w Beskidy!

Beskid Sądecki to bardzo malowniczy zakątek górski, do którego o każdej porze roku przybywają ludzie spragnieni ciszy i wypoczynku. Dlaczego tak chętnie się tutaj wraca? Przede wszystkim dlatego, że na szlakach beskidzkich nie jest tłoczno i można zatopić się w cudownej, górskiej przyrodzie. Wyciszenie, natura i wijące się wśród łąk i dolinek ścieżki, kuszą zarówno młodszych i starszych piechurów.

Daj się oczarować

Beskidzkie wsie tchną spokojem i tym czymś, czego nie da się opisać słowami. Niektóre jeszcze mało odkryte, przyciągają tym bardziej kolejnych turystów, roztaczając przed nimi swoje walory, nie tylko krajobrazowe, ale też turystyczne. Tutaj jest mnóstwo domków budowanych w stylu góralskim, pachnących świeżym drewnem, ale też można wybrać komfortowe ośrodki, kwatery prywatne i  ekskluzywne hotele. Wiele zależy od tego, czego oczekujesz od pobytu w  górach i z kim się wybierasz na wypoczynek. Każde z tych miejsc ma niezaprzeczalnie swój wyjątkowy urok i znajdzie sobie swoich wielbicieli, których naprawdę w Beskidach nie brakuje. Zamknij oczy i wyobraź sobie, że znajdujesz się w tym miłym dla oczu i serca zakątku, gdzie skierujesz swoje kroki i gdzie zamieszkasz?

Trochę zwiedzania i spacerowania

Jeśli wyjeżdżasz na ferie zimowe z dzieckiem wybór masz naprawdę duży. Wycieczki krótkimi spacerowymi szlakami, urocze bacówki i schroniska gdzie można zjeść smaczne ciastko i wypić aromatyczną herbatę i kawę, udział  w kuligu i podziwianie okolicznych zabytków to oczywiści nie nie wszystko. Możecie też poznawać okoliczną kulturę i historię, mającą formę m.in. miejscowego rękodzieła i rzemiosła. Kosztowanie regionalnych potraw i specjałów również ma swój niezaprzeczalny urok. Warto poświęcić jedne dzień na zwiedzanie architektury, m.in. drewnianych kościołków, kapliczek oraz starych chat, które wciąż maja w sobie wyjątkowy urok.

Atrakcje Hotelu Perła Południa

Będąc w Beskidzie Sądeckim można chociaż raz zamieszkać w luksusowym hotelu, którego personel i oferowane atrakcje sprawią, że wypoczynek będzie niezapomniany. Szczególnie,gdy chcesz spędzić ferie w górach wybór odpowiedniego hotelu, np. Perła Południa , będzie czymś bardzo rozsądnym. Całodzienne zwiedzanie, spacery i sporty zimowe przyniosą wiele radości, ale też zdrowo zmęczą. Powrót do komfortowego miejsca, w którym będą czekać takie atrakcje, jak basen zasilany źródlana wodą, bogata oferta SPA i regionalne potrawy,  to miód dla duszy i ciała. Zasłużony odpoczynek i pełna relaksacja – o tym marzy chyba każdy po atrakcyjnie spędzonym dniu  na górskich szlakach.  

Bajeczne otoczenie

Beskidy leżą w otoczeniu  Pienin (od Południa), i z Beskidem Wyspowym (od Północy). Na Zachodzie roztacza się panorama Gorców, natomiast na Wschodzie Beskid Niski. Wszędzie, gdzie spojrzysz, rozpościerają się kuszące widoki górskie, pełne malowniczej przyrody i ciszy. W sercu Beskidów leży natomiast wieś Rytro, ulokowana nad bajkowym Popradem. Można tu zobaczyć m.in. ruiny Zamku oraz Popradzki Park Krajobrazowy, na obszarze którego znajduje się kilka rezerwatów przyrody. Warto zajrzeć do Parku Ekologicznego w Rytrze, pełnego ciekawych gatunków owadów, płazów i roślin.