Luksusowe wakacje w pobliżu filmowej "Błękitnej Laguny" czyli cudowne 2 tygodnie na Fidżi

W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku film pod tytułem Błękitna laguna bił rekordy popularności. Również w naszym kraju zyskał wielu fanów i do dziś jest dość często powtarzany w telewizji. Widzowie zachwycali się piękną historią Emmeline i Richarda, którzy musieli stawiać czoła przeciwnościom losu oraz walczyć z własnymi emocjami. Jednak fabuła to nie jedyne, co zachwycało w tym filmie. Przepiękne krajobrazy w wielu osobach rozbudziły tęsknotę za egzotyką – przecudownymi wyspami leżącymi na Oceanie Spokojnym. Jednak wówczas dla wielu osób wyspy Fidżi, na których kręcono film, były niedoścignionym marzeniem. Dzisiaj się to zmieniło i bajeczne wakacje na wyspach Fidżi to marzenia, które może się spełnić.

 

Luksusowe wakacje na Fidżi – raj na końcu świata

Wyspy Fidżi to państwo położone na południowo-zachodniej części Oceanu Spokojnego. Leżą około 2800 km na wschód od Australii i 2000 km na północ od Nowej Zelandii. Fidżi składa się z 323 wysp oraz 500 wysepek pochodzenia wulkanicznego. Wyspy w wielu przypadkach otoczone są rafa koralową. Warto podkreślić, że część z tych wysp jest niezamieszkałych. Dwie największe i zarazem najważniejsze pod względem administracyjnym wyspy to Viti Levu i Vanau Levu. Co ciekawe, Europejczycy po raz pierwszy na tych wyspach stanęli dopiero w XVII wieku, a lepiej poznała je dopiero wyprawa Jamesa Cooka. Początkowo wyspy Fidżi włączono do Królestwa Brytyjskiego – stały się jedną z kolonii, a niepodległość zyskały dopiero w 1970 roku.

 

Dlaczego warto wybrać się na wycieczkę po Fidżi?

Niezaprzeczalnym atutem wysp wchodzących w skład Fidżi jest ich przyroda. Przepiękne plaże kuszą krystalicznie czystą, jasnym piaskiem i temperaturą, która pozwala na beztroskie wylegiwanie się na plaży oraz długie kąpiele. Jednak malownicze widoki to nie jedyne, czym przyciąga Fidżi. Czeka tutaj wiele atrakcji zarówno dla miłośników sportów wodnych, jak i takie osoby, które zechcą lepiej poznać dzieje tego państwa oraz jego kulturę. Poznawanie historii Fidżi warto rozpocząć od wizyty w Muzeum Fidżi w miejsce Suvi, które jest jednocześnie stolicą tego państwa. Można tu zobaczyć bardzo ciekawe eksponaty np. buty misjonarza, który miał nawracać tubylców na chrześcijaństwo, jednak skończył bardzo tragicznie. Na wyspie Viti Levu, na której znajduje się Suvi, jest wiele ośrodków, w których bez problemu wynająć można sprzęt do nurkowania. Popularny jest tutaj też rafting. Na wyspie można spędzić też prawdziwie luksusowe wakacje z uwagi na to, że znajduje się tutaj wiele hoteli odpowiadających najwyższym światowym standardom.

W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku film pod tytułem Błękitna laguna bił rekordy popularności. Również w naszym kraju zyskał wielu fanów i do dziś jest dość często powtarzany w telewizji. Widzowie zachwycali się piękną historią Emmeline i Richarda, którzy musieli stawiać czoła przeciwnościom losu oraz walczyć z własnymi emocjami. Jednak fabuła to nie jedyne, co zachwycało w tym filmie. Przepiękne krajobrazy w wielu osobach rozbudziły tęsknotę za egzotyką – przecudownymi wyspami leżącymi na Oceanie Spokojnym. Jednak wówczas dla wielu osób wyspy Fidżi, na których kręcono film, były niedoścignionym marzeniem. Dzisiaj się to zmieniło i bajeczne wakacje na wyspach Fidżi to marzenia, które może się spełnić. Luksusowe wakacje na Fidżi – raj na końcu świata Wyspy Fidżi to państwo położone na południowo-zachodniej części Oceanu Spokojnego. Leżą około 2800 km na wschód od Australii i 2000 km na północ od Nowej Zelandii. Fidżi składa się z 323 wysp oraz 500 wysepek pochodzenia wulkanicznego. Wyspy w wielu przypadkach otoczone są rafa koralową. Warto podkreślić, że część z tych wysp jest niezamieszkałych. Dwie największe i zarazem najważniejsze pod względem administracyjnym wyspy to Viti Levu i Vanau Levu. Co ciekawe, Europejczycy po raz pierwszy na tych wyspach stanęli dopiero w XVII wieku, a lepiej poznała je dopiero wyprawa Jamesa Cooka. Początkowo wyspy Fidżi włączono do Królestwa Brytyjskiego – stały się jedną z kolonii, a niepodległość zyskały dopiero w 1970 roku. 

Jednak wybierając się na Fidżi nie warto ograniczać się tylko do jednejwyspy. Warto wybrać się między innymi na Yasawas i Mamanucas, gdzie kręcono filmy Błękitna laguna oraz Cast Away: Poza światem. Natomiast na Vanau Levu znajduje się hotel założony przez słynnego Jeana-Michela Cousteau’a.

 

Kiedy wybrać się na wyjazd na Fidżi?

Najlepszym okresem na wyjazd na Fidżi są miesiące od kwietnia do października. Należy unikać wyjazdów w okresie od stycznia do marca, gdyż wtedy ma miejsce pora deszczowa. Ładna pogoda sprzyjająca wyjazdom i wypoczynkowi panuje tutaj przez średnio 7 miesięcy w roku.