Regały magazynowe charakterystyka

Regały magazynowe są niezbędnymi elementami wyposażenia każdej hali i magazynu. Dzięki nim można w prosty sposób organizować i zarządzać materiałami, które musza być składowane na terenie firmy. Warto znać najpopularniejsze rodzaje regałów, by móc łatwo dostosować typ do potrzeb własnego przedsiębiorstwa.

Co to są regały magazynowe?

W najprostszych słowach, regały magazynowe są konstrukcjami, które wykorzystuje się do składowania zapasów i towarów w firmie. Zazwyczaj są one przestrzenne – wielopoziomowe. Przedmioty układa się bezpośrednio na metalowych elementach, albo na przenośnych paletach. Regały magazynowe mają różną budowę. Wyróżnia się konstrukcje stałe, dynamiczne i specjalizowane. Każdy typ wykorzystywany jest w odmiennych warunkach magazynowych.

Regały metalowe stałe – statyczne

Regały stałe są najczęściej spotykanymi konstrukcjami w magazynach. Ich budowa jest prosta i opiera się na pionowych słupkach łączących kolejne poziome przęsła, tworząc w ten sposób ciąg regałowy. Najpopularniejsze są konstrukcje ramowe, gdzie najważniejszymi elementami regału jest układ ze słupków nośnych i belek poprzecznych. Takie regały rozgałęziają się na bezpółkowe, gdzie towar stawiany jest bezpośrednio na poprzecznych trawersach. Modele regałów bez półek, używane są przy składowaniu przedmiotów umieszczanych na paletach. Wyróżnia się również regały półkowe, w których na przęsłach zamontowane są płyty metalowe, albo kratowe. Ta wersja regałów świetnie sprawdza się przy przechowywaniu mniejszych przedmiotów, o różnych kształtach. Do regałów ramowych zalicza się także osprzęt przepływowy, gdzie jednostki ładunkowe przemieszczają się po bieżniach nośnych, na nich składowany jest towar. Wysokiej klasy regały metalowe dostępne są na: http://www.fami.com.pl/katalog/regaly-metalowe/. Firma od lat zajmuje się produkcją wyposażenia dla przemysłu. Proponowane produkty są trwałe i solidne, bez problemu mogą służyć przez wiele lat.

Regały dynamiczne

Regały statyczne to nie jedyny rodzaj dostępnych na rynku regałów magazynowych. Istnieją również modele, wyposażone w elementy jezdne, które pozwalają na przemieszczanie się regału. Tego typu wyposażenie pozwala w pełni wykorzystać przestrzeń magazynową i w prosty sposób manewrować dostępnym osprzętem. Bardzo często wykorzystuje się je w magazynach, w których jednostki przestrzenne są bardzo drogie np. w chłodniach, albo gdzie towar może być składowany przez długi czas np. w archiwach.

Regały są niezbędnym elementem magazynowym w niemal każdej gałęzi przemysłu. Organizując swój magazyn, najlepiej skorzystać z najwyższej jakości produktów, które będą służyć firmie długi czas. Producenci tego sprzętu dokładają wszelkich starań, by tworzyć stabilne, solidne i proste w użyciu produkty spełniające oczekiwania klientów. Wybór regałów magazynowych jest naprawdę szeroki.