Materiały w technice liniowej - postaw na materiały CNC

Technika liniowa umożliwia sprawne procesy produkcyjne w wielu różnych sektorach przemysłu. Wykorzystuje urządzenia o złożonej budowie pozwalają na przemieszczanie elementów o znacznym ciężarze i dużej sztywności, dzięki czemu mają szerokie zastosowanie w wielu sektorach przemysłu. Technika liniowa polega na realizacji posuwu za pomocą wysokiej jakości precyzyjnych urządzeń takich jak prowadnice liniowe, wózki toczne oraz łożyska liniowe i wałki prowadzące. Konstrukcje tych urządzeń bazują na wysokiej precyzji pozwalając na przemieszczanie elementów o znacznych obciążeniach w ruchu liniowym. Prowadnice z szyną profilową umożliwiają przemieszczenie liniowe za pomocą łożyskowania kulkowego.

Materiały CNC w technice liniowej

Szeroka gama akcesoriów marki HIWIN do techniki liniowej pozwala na wyposażenie wielkiego przedsiębiorstwa produkcyjnego, jak również warsztatu czy centrum obróbczego. Technika liniowa wykorzystuje m.in. niezwykle precyzyjne prowadnice szynowe, wózki toczne, wysokiej jakości pasy i koła zębate, a także inne funkcjonalne części z zakresu techniki liniowej tj. łożyska liniowe, wałki i wsporniki, a także śruby i nakrętki kulowe. Są to akcesoria o niezwykle precyzyjnych kształtach wykonane przy użyciu technologii cnc polegającej na obróbce metali za pomocą maszyn sterowanych numerycznie. Wszelkie metody obróbcze takie jak frezowanie, gwintowanie, wiercenie oraz toczenie odbywają się na pomocą zaawansowanych, profesjonalnych maszyn umożliwiających tworzenie serii identycznych elementów. W konsekwencji przekłada się to na jakość i trwałość pracy poszczególnych maszyn i urządzeń. Wózki liniowe i prowadnice marki HIWIN cechują się wysoką precyzją ruchu liniowego, osiąganą m.in. dzięki łożyskom kulkowym umiejscowionym między profilowaną szyną a wózkiem. Odznaczają się wysoką trwałością, a także optymalną relacją doskonałej jakości i korzystnej ceny.

Prowadnice liniowe HIWIN z serii HG

Prowadnica liniowa z szyną profilową umożliwia liniowe przemieszczanie za pomocą łożyska kulkowego. Dzięki zastosowaniu kulek łożyskowych pomiędzy szyną a wózkiem można uzyskać wyjątkowy precyzyjny ruch liniowy. W porównaniu ze standardową prowadnicą ślizgową z łożyskiem ślizgowym, współczynnik tarcia w prowadnicy z łożyskiem kulkowym jest 50-krotnie mniejszy. Dzięki wymuszonemu prowadzeniu wózka na szynie prowadnice z szyną profilową mogą przenosić obciążenia zarówno w poziomie, jak i w pionie. Prowadnice liniowe HIWIN z serii HG dostępne są w sklepie internetowym https://technikcnc.pl/55-wozki-szyny-hiwin oferującym szeroką ofertę akcesoriów niezbędnych do stosowania w różnych dziedzinach przemysłu wykorzystujących technikę liniową.

Zalety prowadnicy liniowej

Prowadnica liniowa marki HIWIN z serii HG służy do przenoszenia dużych obciążeń dzięki układowi czterech bieżni, precyzyjnie ustawionych pod kątem 45°. Jej ogromną zaletą jest profilowana szyna, której zadaniem jest tylko pokonanie tarcia tocznego. Starannie wykonane elementy pozwalają na płynną i sprawną pracę prowadnicy i wózka polegającą na przenoszeniu obciążenia we wszystkich kierunkach.