Rękawki do pływania i inne akcesoria jak przygotować dziecko na wyjazd nad wodę?

Nie ulega wątpliwości, że wyjazd nad wodę to wielka frajda, a zdecydowana większość dzieci uwielbia chlapać się w rzece, basenie czy dowolnym kąpielisku. Z drugiej strony, to zrozumiałe że rodzice obawiają się o bezpieczeństwo swoich dzieci, nawet jeśli te znajdują pod czujnym okiem opiekuna. Co więcej, wiele szkrabów nie do końca opanowało pływanie, dlatego mogą czuć się niepewnie, szczególnie na głębszych zbiornikach. Odpowiedzialny rodzic powinien pomyśleć o tym już wcześniej, wyposażając swoją pociechę w odpowiednie akcesoria, dzięki którym będzie mogła swobodnie i bez obaw korzystać z akwenu. W grę wchodzą tu rozmaite sprzęty dmuchane, które drastycznie zwiększają wyporność ciała. Możemy napotkać się na bardzo szeroki wybór tego typu gadżetów, lecz tak naprawdę nie każdy z nich jest warty uwagi. Czym sugerować się podczas zakupów?

 

Jakie akcesoria spiszą się najlepiej?

W większości przypadków najlepszym wyborem będą tu standardowe rękawki do pływania. Dlaczego? Akcesorium to jest doskonale zbalansowane pod względem wygody i bezpieczeństwa. Wiadomo, można swoje dziecko w profesjonalny sprzęt ratunkowy, lecz czy będzie miało ono okazję cieszyć się czasem spędzonym nad wodą? Dmuchane rękawki stanowią tu dobrą decyzję, ponieważ nie krępują one zakresu ruchów dzieciaka i nie utrudniają mu poruszania się, dzięki czemu będzie mógł się on czuć swobodnie i komfortowo. Jest to dobre rozwiązanie dla dzieci, które już częściowo radzą sobie w wodzie i wykazują chęć do dalszego rozwijania swoich umiejętności, lecz nadal potrzebują pewnych zabezpieczeń.

W przypadku mniejszych szkrabów, które i tak nie opuszczają pola widzenia rodziców, można zdecydować się na koła dmuchane, gdyż będą one w pełni zadowolone choćby z możliwości unoszenia się na wodzie. Dzieciaki, które uczą się pływać, najlepiej spożytkują natomiast styropianowe deseczki lub makaroniki z pianki, pomagające w treningu rozmaitych stylów. Odradza się jednak stosowanie ich poza basenem, szczególnie przy większych głębokościach, gdyż mogą wyślizgnąć się z rąk dziecka.

 

Jak wybrać dobre rękawki do pływania?

Chcąc zakupić wysokiej jakości rękawki do pływania, należy zwrócić uwagę na kilka, niezwykle istotnych czynników. Są to:

  • Wysokiej jakości materiał

  • Odpowiedni rozmiar

  • Szczelny wentyl

  • Ciekawe wzornictwo

 

Jeśli chodzi o komfort i bezpieczeństwo dziecka, nigdy nie powinno się stawiać na półśrodki. Wysokiej jakości rękawki dmuchane wcale nie stanowią szczególnie dużego wydatku, dlatego warto jest kupić lepszy, markowy produkt.