Systemy wystawiennicze - jak wybrać dobrze?

Reklama jest dźwignią handlu od zarania dziejów i nie ma co z tym faktem dyskutować. Obecnie jednak, ze względu na ogromną ilość produktów i usług dostępnych na rynku, dostawcom coraz trudniej jest przebić się ze swoim przekazem, a klientom - odnaleźć się w tej swoistej reklamowej zupie. Często o naszym sukcesie mogą przesądzić drobiazgi, jak np. ciekawa grafika, czy dobrze wykonana reklama, która nie poddała się warunkom atmosferycznym i nadal zachęca, zamiast straszyć naszych potencjalnych klientów. Czy inwestowanie w systemy wystawiennicze ma więc sens? Jak się za to zabrać, aby raz kupiony zestaw posłużył nam naprawdę długo?

 1. Upewnij się, że firma z którą współpracujesz jest rzetelna

2. Dobierz odpowiednie elementy wystawy

3. Zadbaj o najlepszej jakości druk

 

Upewnij się, że firma z którą współpracujesz jest rzetelna

Elementy systemów wystawienniczych to coś, co często kupujemy z myślą o wielokrotnym wykorzystaniu. Z tego względu warto zadbać, aby dostarczyła je nam dobra i rzetelna firma, która jest w stanie zagwarantować odpowiednią jakość wystawek reklamowych, stojaków na ulotki czy potykaczy. Wprawdzie może się zdarzyć, że taka firma nie będzie najtańszą dostępną na rynku, jednak z drugiej strony za nieco większe pieniądze zyskamy dużo lepszą jakość i będziemy mogli wykorzystywać zakupione elementy wystawiennicze przez lata.

 

Dobierz odpowiednie elementy wystawy

Roll-up, flaga reklamowa, a może stolik? Wszystko zależy od tego, gdzie i w jakich okolicznościach planujemy przeprowadzić kampanię reklamową. Oczywiście, w przypadku stałych reklam najpopularniejsze są banery i rollupy, jednak to nie jedyne systemy wystawiennicze, w jakie możemy się zaopatrzyć. Jeżeli jedziemy na targi związane z naszą branżą, przydatny może okazać się stolik, stojaki na ulotki czy stand z reklamą, podczas gdy w przypadku umieszczania wystawy np. w naszym sklepie zwykle będziemy decydować się na nieco inny zestaw. Zawsze warto spytać osobę, która nas obsługuje, jakie ścianki reklamowe może zaproponować na dany rodzaj eventu.

 

Zadbaj o najlepszej jakości druk

Jeżeli w naszym zestawie reklamowym znajdują się elementy posiadające nadruk, powinniśmy zadbać o to, aby był wysokiej jakości. Dotyczy to szczególnie banerów, flag i innych elementów, które będą stały na zewnątrz budynków, ponieważ muszą one być odporne na warunki atmosferyczne. Im lepszy druk i materiały wybierzemy, tym mniejsze szanse na to, że reklama wyblaknie pod wpływem słońca czy zostanie zniszczona przez silną burzę czy grad.