Szukasz programu do faktur? Testuj sprawdzone rozwiązania!

Programów do fakturowania jest bardzo dużo. Jak jednak zdecydować się na najlepszy do prowadzonego biznesu? Konieczne będzie przetestowanie funkcji znanych rozwiązań, tak by móc podjąć właściwą decyzję biznesową. Dobry program do faktur jest na wyciągnięcie ręki, a my przybliżamy dwa przez nas poznane.

 Prostota i funkcjonalność przede wszystkim

Pierwszym z programów jest program do faktur Faktura Small Business. Oprogramowanie to jest bardzo intuicyjne w obsłudze. Szybko można w nim przygotować faktury VAT i inne przydatne dokumenty. Użytkownik wygeneruje np. plik JPK. Program pozwala wystawiać dokumenty w różnych walutach i językach. Z łatwością zarządza się w nim bazą klientów i kategoryzuje wystawione dokumenty. W programie można na bieżąco śledzić płatności oraz w razie potrzeby przygotować wezwanie do zapłaty. Oprogramowanie to jest również narzędziem bogatym w przydatne analizy i raporty. Sprzedawca szybko przygotuje faktury, wyśle je do klientów e-mailem, czy pobierze dane kontrahentów do bazy z CEIDG na podstawie numeru NIP firmy.

 

Rozszerzone opcje magazynowe

Kolejna propozycja to program zbliżony do pierwszego opisanego, czyli Faktura Small Business Handel. Jest on bardziej rozbudowany od pierwszego programu z uwagi na wprowadzenie modułu magazynowego. Program pozwala kontrolować towary, ich stany magazynowe, wykazywać ewentualne braki, przygotować dokumenty magazynowe, czy sprawnie przeprowadzić inwentaryzację. Program to cenne źródło statystyk i raportów o sprzedaży przypisanej do danych klientów. Ten program do fakturowanie jest na bieżąco aktualizowany przez firmę MEGA-TECH, dlatego też jest przydatny również wtedy, gdy przedsiębiorca potrzebuje przygotować plik JPK. Z programem użytkownik stworzy w kilka chwil oferty, cenniki czy zamówienia dla kontrahentów.

Programy FSB i FSBH to rozwiązania, które można za darmo przetestować. Wystarczy wejść na stronę producenta i pobrać przygotowane pliki. Są one bardzo funkcjonalne. Małe i średnie przedsiębiorstwa z pewnością znajdą w nich funkcje, które wykorzystają w prowadzonym biznesie.