Od teraz szybko sprawdzisz, czy masz dobrze dobrane kable elektryczne!

Odpowiedni dobór kabli i przewodów to nie tylko działanie, które powinno interesować projektantów i wykonawców instalacji elektrycznych, ale również i właścicieli nieruchomości. W końcu właściwie dobrany kabel daje większe bezpieczeństwo użytkowników pomieszczeń oraz zapewnia sprawność instalacji i stabilność działania urządzeń elektrycznych.

 Dotychczas na polskim rynku nie było jednocześnie wiarygodnego i profesjonalnego narzędzia do weryfikacji doboru kabli i przewodów. Zmieniło się to za sprawą dwóch doświadczonych projektantów instalacji elektrycznych, teletechnicznych i automatyki budynkowej i przemysłowej oraz równocześnie inspektorów nadzoru branży elektrycznej. Inż. Jacek Balana i mgr inż. Paweł Balana, w oparciu o aktualnie obowiązujące przepisy i normy, specyfikę branży oraz doświadczenie w projektowaniu i nadzorowaniu instalacji elektrycznych, opracowali aplikację webową pn. Kalkulator Elektryka.

 

Ta rewolucyjna aplikacja działająca pod adresem www.KalkulatorElektryka.pl jest dostępna zarówno z poziomu komputera, jak i każdego urządzenia mobilnego. Nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania. Jest intuicyjna w obsłudze (użytkownik jest prowadzony krok po kroku).

 

Kalkulator Elektryka zawiera w sobie kilka kalkulatorów online dla branży elektrycznej, w tym w szczególności:

  • kalkulator doboru kabli i przewodów elektrycznych oraz
  • kalkulator doboru kabli pożarowych.

 

Dzięki nim możliwe jest nie tylko sprawdzenie dopuszczalnego długotrwałego obciążenia przewodu w zależności od sposobu jego ułożenia i temperatury w jakiej będzie pracował, ale również spadku napięcia, rezystancji dobieranego kabla oraz wielu innych, bardzo istotnych parametrów.

 

Wszelkie obliczenia zapisywane są na bieżąco w serwisie, dzięki czemu zawsze można wrócić do poprzednio wykonywanych obliczeń bez konieczności ponownego wypełniania formularza. Dodatkowo istnieje możliwość uzupełnienia tabeli projektowej i zapisu obliczeń w formacie PDF, co szczególnie doceniają projektanci i inspektorzy nadzoru.

 

Podsumowując, 2020 rok to rok, który za sprawą nowej aplikacji webowej – Kalkulator Elektryka, z pewnością przejdzie do historii polskiej branży elektrycznej. Od teraz projektanci, inspektorzy nadzoru oraz wykonawcy i użytkownicy instalacji elektrycznych mogą w prosty sposób sprawdzić, czy mają dobrze dobrane kable elektryczne.