Wraca PKO Ekstraklasa. Kto jest faworytem bukmacherów?

Po blisko trzymiesięcznej przerwie powraca wyczekiwana przez wszystkich Ekstraklasa! Kto według bukmacherów jest faworytem do zdobycia tytułu mistrza kraju?

Ekstraklasa jest jedną z pierwszych europejskich lig, które w dobie koronawirusa przechodzą w stan odmrożenia i wznawiają rozgrywki. Zawodnicy już na początku maja przeszli dokładne testy na obecność koronawirusa, wszystkie próbki dały wynik negatywny, dzięki czemu drużyny otrzymały zielone światło na wznowienie treningów i proces powrotu najwyższej, polskiej klasy rozgrywkowej mógł być kontynuowany bez żadnych problemów.

Liderem klasyfikacji jest Legia Warszawa, która ma 51 punktów na swoim koncie i aż 8 oczek przewagi nad drugim Piastem Gliwice. Na trzecim stopniu podium znajduje się Cracovia z 42 zdobytymi punktami, jednak taką samą ilość w swoim dorobku ma również Śląsk Wrocław oraz Lech Poznań, którzy zajmują odpowiednio czwarte i piąte miejsce w tabeli.

Na dnie sytuacja również wygląda ciekawie. Główną ekipą typowaną do spadku jest ŁKS Łódź, który do momentu przerwania ligi uzbierał raptem 20 punktów i notuję stratę 11 punktów do bezpiecznego miejsca, który da mu przepustkę do pozostania w lidze. W Łodzi nastąpiła zmiana trenera i „Rycerze Wiosny” liczą, że Wojciech Stawowy odnowi oblicze drużyny i dokona cudu utrzymując ŁKS w ligowej stawce.

W strefie spadkowej znajdują się również Arka Gdynia i Korona Kielce, które mają kolejno 25 i 26 punktów na koncie. Na bezpiecznym miejscu znajduje się Wisła Kraków, jednak nad miejscami spadkowymi ma przewagę tylko pięciu punktów.

Najszerszą ofertę zakładów bukmacherskich na mecze I Ligi oraz PKO Ekstraklasy tradycyjnie oferują zakłady bukmacherskie Fortuna. Analitycy Fortuny tworzą zakłady na mistrzostwo, awans do grupy mistrzowskiej, spadkowej. Fortuna opinie wśród graczy ma bardzo dobre, potwierdzają to także wyniki osiągane przez legalnego bukmachera, plasujące go tuż za liderem rynku, firmą STS. Zakłady bukmacherskie Fortuna prawdopodobnie przygotują specjalną ofertę promocyjną na powrót Ekstraklasy. Podając podczas rejestracji w Fortunie kod promocyjny PROTIPSTER podczas rejestracji każdy nowy gracz może liczyć na darmowe 20 złotych po rejestracji, zakład bez ryzyka do 110 złotych oraz bonus od wplaty do 1000 złotych.

Pozostali bukmacherzy jeszcze wstrzymują się z ofertą długoterminową. Według informacji uzyskanych u pracowników firm przyjmujących zakłady wzajemne, kursy długoterminowe powinny się pojawić w ofertach bukmacherów po jednej, lub dwóch rozegranych kolejkach ligi. 

Z szeregu wyłamał się także bukmacher LV BET, który już teraz opublikował kursy na mistrza Polski oraz pozostałe kursy na zakłady długoterminowe. Według analityków LV BET, największe szanse na zdobycie tytułu mistrza Polski ma Legia Warszawa, na którą ustawiono kurs raptem 1.05. Na drugim miejscu wśród faworytów umieszczono Lecha Poznań, na którego wygraną ustalono kurs 21.00 . Na trzecim miejscu znalazł się Piast Gliwice, za każdą postawioną złotówkę na końcowy triumf obrońców tytułu, bukmacher wypłaci aż trzydzieści złotych.

Analitycy LV BET wstrzymują się jeszcze z zakładami na spadkowiczów, chociaż nie da się ukryć, że głównym faworytem do pożegnania się z ligą jest drużyna ŁKS Łódź. 

27. kolejka PKO BP Ekstraklasy rozpocznie się 29 maja, inauguracyjne spotkanie zostanie rozegrane we Wrocławiu, gdzie miejscowy Śląsk podejmie na własnym stadionie Raków Częstochowa. Ozdobą kolejki będzie pojedynek Lecha Poznań z Legią Warszawa, który przez wielu uważany jest za „nowoczesne” derby Polski. W niedzielę kolejkę zakończą derby Pomorza, w których Lechia Gdańsk na własnym stadionie sprawdzi formę Arki Gdynia, która w ostatnim czasie przechodzi duże transformacje.