Ogrodzenia tymczasowe. Kiedy mogą się przydać?

Odpowiednie zabezpieczenie terenu skutecznie ogranicza dostęp osobom postronnym oraz uniemożliwia kradzież mienia. Różne rodzaje ogrodzeń sprawdzą się przy wielu okazjach. Do jakich zadań sprawdzi się ogrodzenie tymczasowe?

Wszystkie wydarzenia publiczne jak koncerty, inicjatywy sportowe czy kulturalne odbywają się często na świeżym powietrzu i określonej przestrzeni. Zwykle organizatorzy dzielą teren na strefy, do których jest pełny dostęp, ale także, gdzie wejście wymaga specjalnej przepustki. Wówczas przydatne będą różnego rodzaju ogrodzenia tymczasowe. Ponadto wszelkie inwestycje budowlane, rozbiórki czy prace ziemne wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Warto więc zatroszczyć się o bezpieczeństwo pracowników i przechodniów.

Ogrodzenia o dużej przezierności

Często spotykane ogrodzenia ażurowe mają za zadanie oddzielić lub wydzielić konkretny obszar. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się na różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Dzięki temu wyznaczamy teren, na którym będą poruszali się sportowcy i widzowie. Unikniemy w ten sposób incydentów oraz sytuacji, w których przypadkowa osoba znalazła się na trasie i mogłaby mieć wpływ na końcowy rezultat zawodów. Do takiego zadania wystarczy ogrodzenie o dużej przezierności, czyli inaczej średnicy „oczek” w danym panelu. Duże oczka nie zakłócają w żaden sposób widoczności, a jednocześnie płot pełni funkcję bariery.

Ogrodzenia ażurowe dobrze sprawdzają się podczas koncertów na świeżym powietrzu. Wyraźnie wyznaczona strefa wejścia ułatwia kontrolę biletów oraz sprawdzanie pojedynczych osób, przy zachowaniu dobrej widoczności na całą kolejkę. Również w ten sam sposób oznaczyć można sektory, do których mają kierować się goście zgodnie z zakupioną wejściówką. Ogrodzenia tymczasowe przydają się także w firmach, gdzie nadmiar surowca lub materiałów trzeba chwilowo przechować na zewnątrz. W celu ograniczenia ryzyka kradzieży można zastosować właśnie panele ażurowe. Więcej przydatnych informacji znaleźć można na ogrodzenia tymczasowe Kraków.

Więcej prywatności

O ile rozwiązania ażurowe dobrze sprawdzą się na froncie imprezy, o tyle dla ochrony prywatności występujących gwiazd lepsze będą panele trapezowe. Konstrukcja tych elementów różni się tym, że jest wypełniona blachą trapezową. Sprawia to, że ogrodzony teren jest niedostępny dla wzroku osób postronnych. W ten sposób nie tworzą się skupiska fanów, którzy mogliby zablokować np. drogę ewakuacyjną lub ruch pojazdów z zaopatrzeniem. Ogrodzenia tymczasowe są przydatne także podczas realizacji inwestycji. Na każdej budowie znajduje się dużo niebezpiecznych elementów, które mogłyby wyrządzić szkody ludziom lub zniszczyć mienie. W ten sposób ograniczamy ryzyko rozprzestrzeniania się niepożądanych elementów na zewnątrz.

Prace rozbiórkowe należą do niebezpiecznych czynności. Wyburzenie obiektu w centrum miasta to pod wieloma względami wyzwanie. Ogrodzenia tymczasowe pełne ograniczają możliwość wydostania się odłamków i gruzu, a także piachu i żwiru. Istotną kwestią jest odpowiednie osadzenie płotu w betonowych lub dociążonych plastikowych stopach. Dodatkowo obciążniki powinny być przytwierdzone hakami do podłoża. O ile istnieje małe prawdopodobieństwo wyrwania panelu ażurowego podczas porywistego wiatru, o tyle pełne działają jak żagiel. Należy więc dołożyć starań, aby skutecznie zabezpieczyć ogrodzenie na wypadek takich warunków.

Ogrodzenie tymczasowe może pełnić wiele praktycznych zadań. Przydatne będzie do wydzielania stref, a różne jego rodzaje sprawdzą się zarówno przy imprezach masowych, jak i przy inwestycjach budowlanych. Każdy przedsiębiorca i organizator doceni ich właściwości. Po zakończeniu prac lub imprezy można je w prosty sposób zdemontować i przewieźć w inne miejsce.