Materace od lidera branży, czyli produkty medyczne od ekspertów z SleepMed

 

Wytwarzanie produktów medycznych wiąże się z wieloma obostrzeniami i wymaganiami. Mają one jednak duży udział przy poprawie stanu zdrowia lub rekonwalescencji użytkownika.

 

Sen – jeden z najważniejszych procesów w naszym ciele

Podczas snu nie tylko odpoczywamy, chociaż jest to niewątpliwie kluczowa kwestia. Sen odpowiada także za ogrom innych procesów. Pozwala on na tzw. konsolidację pamięci (swego rodzaju uporządkowanie informacji z dnia), regulację gospodarki hormonalnej i sprawniejszą regenerację mięśni. Kiedy śpisz, jesteś szczęśliwszy – zwłaszcza kiedy śpisz w sposób satysfakcjonujący, w wygodnych okolicznościach.

Sen niektórych osób rządzi się jednak specjalnymi prawami. Osoby, które są w trakcie rekonwalescencji po wypadku lub cierpią z powodu różnych chorób, mogą mieć problem z wypoczynkiem na standardowych materacach. Odbija się to bardzo negatywnie na ich śnie. Aby temu zapobiec, musimy dysponować odpowiednim materacem medycznym. Dzielą się one na kilka różnych typów, w tym materace ortopedyczne i materace przeciwodleżynowe.

 

 

Materace ortopedyczne – kiedy powinienem kupić materac tego typu?

Materace ortopedyczne są najbardziej skuteczne w przypadku osób, które mają problemy z kręgosłupem. W takich sytuacjach mogą znacząco poprawić komfort życia. Są skonstruowane w taki sposób, żeby jak najlepiej podtrzymywać nasze ciało i idealnie się do niego dopasować. Nie chodzi tu tylko o wygodę – optymalne podparcie ma niebagatelny wpływ na redukcję ewentualnego bólu i zapobieganie występowaniu schorzeń kręgosłupa. Materace ortopedyczne są skierowane zarówno do ludzi, którzy z takimi problemami zmagają się codziennie, jak i wszystkich osób, które prowadzą siedzący tryb życia z ograniczonym ruchem. Materac medyczny to spora inwestycja, która ma działać przez całe lata. Warto więc przemyśleć taki zakup i postawić na sprawdzone rozwiązania.

 

 

SleepMed stawia na materace hybrydowe

Materace ortopedyczne powinny być wykonane przy wykorzystaniu najnowszych zdobyczy technologicznych. Mają one niezwykle ważne zadanie, muszą więc sobie z nim dobrze poradzić. Materace medyczne SleepMed cechują się hybrydową konstrukcją. Mamy do czynienia jednocześnie z cechami materaca sprężynowego – wysoką trwałością i doskonałą twardością, jak i materaca piankowego – idealną wygodą oraz doskonałym dopasowaniem do ciała. Marka SleepMed od lat tworzy najbardziej zaawansowane rozwiązania medyczne, które są zatwierdzone przez niezależny certyfikat jakości AEH. Materace SleepMed pomogły tysiącom osób w poprawie swojego stanu zdrowia. W naszej ofercie znajdziecie Państwo takie produkty jak Materac Hybrid Premium, który charakteryzuje się doskonałą elastycznością punktową i wysoką trwałością, potwierdzoną przez aż 15 lat gwarancji. Warto zwrócić uwagę także na materac SleepMed Hybrid Supreme, który dysponuje trzema grubymi warstwami pianek – dwoma wysokoelastycznymi i jedną termoelastyczną. Wszystkie rozwiązania opracowywane są w laboratoriach naukowych. SleepMed korzysta też z bogatego doświadczenia marki Hilding – lidera rynkowego w kilkudziesięciu krajach całego świata. Hilding stanowi markę-matkę wobec Sleepmed. Jest to producent, który od roku 1939 tworzy najbardziej innowacyjne rozwiązania i stara się wdrażać je w życie. Filozofią marki Hilding jest zapewnienie światu spokojnego, wygodnego i satysfakcjonującego snu. Jest ona skrupulatnie realizowana, a produkty z oferty SleepMed są tego doskonałym ambasadorem.

Projektując materace i poduszki SleepMed, kieruje się misją. Oferują materace, które zapewnią wszystkim Klientom wyjątkową wygodę i zdrowy sen. Zadbali o konstrukcję gwarantującą trwałość i komfort codziennego użytkowania. Wykorzystali innowacyjne technologie oraz wprowadzili rozwiązania, dzięki którym każdy materac SleepMed można dostosować do indywidualnych preferencji. Innowacyjne rozwiązania zostały wyróżnione wieloma nagrodami, a medyczne właściwości, jakość i bezpieczeństwo potwierdzają międzynarodowe certyfikaty.