Rynek nieruchomości w Darłowie

Darłowo to niewielkie nadmorskie miasto, położone pomiędzy Słupskiem a Koszalinem. Doskonała lokalizacja i szereg atrakcji sprawiają, że w miejscowość cieszy się zainteresowaniem turystów przez cały rok bez względu na pogodę.

 Rynek nieruchomości w Darłowie rozwija się dynamicznie, oferując nowoczesne mieszkania z widokiem na morze. Jak wygląda życie w tym mieście? Ile kosztują nowe mieszkania w Darłowie

Darłowo to niewielki kurort, dlatego obecnie znajdziemy tam dwie inwestycje, które oferują łącznie 109 mieszkań. Obydwie usytuowane są tuż przy plaży, dlatego okna części nieruchomości wychodzą wprost na morze. Natomiast od strony dziedzińca na mieszkańców czeka widok zielonego lasu iglastego. Atrakcyjna lokalizacja to zdecydowanie jeden z najważniejszych powodów, dla których warto rozważyć zakup mieszkania w tej okolicy. Do tego należy dodać kameralną atmosferę, szereg atrakcji w miasteczku oraz wysoki standard życia. Jednocześnie musimy liczyć się z tym, że ceny nieruchomości są wysokie, ponieważ większość inwestycji ma charakter apartamentów wakacyjnych nad morzem.

 

Ile kosztują nowe mieszkania w Darłowie?

Średni koszt nieruchomości w Darłowie to 876 000,45 zł, przy czym uśredniona cena za metr kwadratowy nadmorskiego apartamentu wynosi 16387,16 zł/m2. Na kwotę wpływa przede wszystkim lokalizacja, prestiż i zaawansowane technologie oraz materiały zastosowane podczas budowy inwestycji. Wysokie koszty sprawiają, że nowe mieszkania w Darłowie najczęściej nabywane są jako nieruchomości inwestycyjne i wykorzystywane do najmu krótkoterminowego. Wysoka stopa zwrotu pozwala cieszyć się dobrym zarobkiem w sezonie, dzięki czemu nawet przestój nie jest boleśnie odczuwalny przez właściciela. W tym czasie może sam spędzić w apartamencie, korzystając z mniejszej liczby turystów oraz atrakcji na miejscu.

 

Jakie powierzchnie cieszą się największą popularnością?

Najczęściej budowanymi mieszkaniami na darłowskich osiedlach są te o powierzchni ok. 52,01 m2. Takie nieruchomości cieszą się największym zainteresowaniem. Zwykle są to dwa komfortowe pokoje, które pozwalają na wygodne i swobodne spędzenie czasu podczas wakacyjnego najmu. W każdej z inwestycji znajdziemy także po kilka mieszkań 3-pokojowych.

 

Jak żyje się w Darłowie?

Choć Darłowo to niewielkie miasto, które przede wszystkim stawia na czystą i piękną plażę, to oferuje nie tylko opalanie i nadmorskie atrakcje. W miasteczku do dyspozycji zarówno turystów, jak i przede wszystkim mieszkańców są dwa parki rozrywki. W centrum znajdziemy urokliwy Rynek oraz Zamek Książąt Pomorskich wraz z muzeum. Przez miasto przepływa rzeka Wieprza, przy której ujściu do morza stoi XIX-wieczna latarnia morska otwarta dla zwiedzających. W Darłowie odbywa się także coroczny zlot pojazdów militarnych oraz szereg festiwali sportowych, filmowych i muzycznych, w tym znany Reggaenwalde Festival muzyki Reggae. Miejscowość jest bardzo kameralna, zachęca do spacerów, odpoczynku i spokojnego życia. Darłowo ma rozbudowaną sieć szlaków rowerowych, co sprzyja aktywności fizycznej.  Miasto stale się rozwija, inwestuje w bazę hotelową, gastronomiczną i dba o znajdujące się na jego terenie zabytki oraz miejsca historyczne.

Materiał opracowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl