Łóżko domek do pokoju dziecięcego - czy to dobry pomysł?

Łóżeczko przeznaczone dla dziecka powinno go inspirować. Dla dziecka bowiem nie jest to tylko miejsce do spania. Dlatego też taki mebel powinien być nietuzinkowy i oryginalny. Dlatego też łóżko domek proponowane przez firmę Teddyroom to spełnienie marzeń dzieciaków i ich rodziców. Łóżko domek  jest idealnym miejscem do spania, do zabawy i do nauki. Jak pokazuje rzeczywistość, łóżko domek jest meblem, na którym dzieci chcą przebywać i chcą tam zasypiać. 

Łóżko domek - bezpieczeństwo i wygoda

Łóżka domki są meblami, które na pewno w dobie współczesnej po prostu są bardzo popularne. Ma to jednak swoje głębokie uzasadnienie. Jest to bowiem mebel, który nie tylko jest estetyczny, ale także funkcjonalny i praktyczny. Zapewnia on pełne bezpieczeństwo, co jest potwierdzone certyfikatem FSC, który zasadniczo jest przyznawany tylko Lasom Państwowym. Jest to mebel drewniany. Wykonany z naturalnego drewna nie stanowi dla dzieci żadnego zagrożenia. W procesie produkcji, tenże mebel dziecięcy jest wykonywany z zastosowaniem bezzapachowych lakierów oraz farb. Nie zawierają one w sobie żadnych substancji toksycznych, powodujących podrażnienia czy też alergie. Ponadto również wszelkiego rodzaju ostre krawędzie i zakończenia zostały na tym etapie zaokrąglone, co zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa użytkowania. Łóżeczko dziecięce jest meblem idealnie pasującym do każdego pokoju. Można bowiem zakupić ten mebel w dowolnym rozmiarze. W standardzie znajdują się  łóżka w ściśle określonych rozmiarach. Niemniej jednak przyjmowane są także zamówienia w rozmiarach i kolorach pasujących do danego pomieszczenia i wymagań klienta. 

Łóżko domek - rozwiązanie praktyczne

Oferowane przez Teddyroom łóżko domek to mebel praktyczny oraz estetyczny. Doskonale pasuje do każdego wnętrza. Bez względu na to czy jest to styl skandynawski, czy też jakikolwiek inny, łóżko domek idealnie się sprawdzi. Poza tym jest to mebel bardzo praktyczny. Tutaj bowiem można wyróżnić nie tylko samą powierzchnię do spania. Dlatego też łóżko domek jest proponowany w kilku różnych opcjach. Są to:

  • łóżka domki z barierkami ochronnymi
  • łóżka domki bez barierek ochronnych
  • łóżka domki z szufladą w dolnej części

Znajdująca się na wyposażeniu szuflada jest elementem bardzo pojemnym, do którego można z powodzeniem schować bardzo wiele różnych elementów - zabawek, ubrań oraz innych gadżetów. Barierka ochronna zapewnia wspomniane wcześniej bezpieczeństwo. Wiadomo bowiem, że w ferworze zabawy dziecko nie zwraca uwagi na tenże aspekt. 

Mebel drewniany wymaga wyposażenia

Samo łóżko domek nie byłoby kompleksowe, gdyby nie było wyposażone w odpowiedni materac. Proponowane są różnego rodzaju materace, w tym:

  • materace piankowe
  • materace piankowo- kokosowe
  • materace strefowe

Materac może być także w formie dwustronnej, co daje jeszcze większe możliwości jego stosowania. Materace są dopasowane rozmiarem do wymiarów samego łóżka. Można je zakupić w standardowych wymiarach 140x70 cm, 160x80 cm, oraz 180x90 cm. Materace posiadają powłokę, którą można zdjąć i z powodzeniem wyprać.

Łóżko domek to mebel piętrowy. Zasadniczo więc odbiega swoją formą od innych łóżek dziecięcych. Łóżko to zyskało bardzo pochlebne opinie jako mebel dziecięcy, który doskonale sprawdzi się w każdym domu, w każdym pokoju dziecięcym. Niektóre modele, rozmiary są dostępne od ręki i znajdują się one na magazynie stale. W niektórych przypadkach czas oczekiwania na mebel może zostać wydłużony z uwagi na to, że jest on wykonywany na specjalne zamówienie. Dzięki informacjom umieszczonym na stronie internetowej www.teddyroom.pl można pozyskać znacznie większą ilość informacji potwierdzających, iż łóżko domek jest idealnym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego i warto go kupić. Cena bynajmniej nie jest również wygórowana i może pozytywnie zaskoczyć każdego potencjalnego nabywcę. Przede wszystkim jednak łóżko domek to mebel cieszący najmłodszych użytkowników, czyli dzieci, które są nim niezmiernie zachwycone.