Jak podszkolić swój język angielski w miejscowości Karlino?

Zastanawiasz się, gdzie możesz podszkolić swój angielski? Obecnie świetnie sprawdzają się zajęcia online z lektorem lub native speakerem. Sprawdź, jakie masz możliwości nauki. 

Nauczanie angielskiego online

Pierwszą z opcji jest nauczanie angielskiego online. Kurs angielskiego online ma wiele plusów. Pierwszym z nich jest nauka w dowolnie wybranym przez siebie miejscu i w określonym czasie. Nie ma żadnych dodatkowych problemów związanych z dojazdem. Dużą zaletą może okazać się również cena, która jest często niższa niż na standardowych zajęciach face to face.

Minusem może okazać się brak wystarczającej motywacji do nauki angielskiego online oraz zbyt duże rozkojarzenie w trakcie zajęć.

A może zajęcia z native speakerem online?

Inną opcją są zajęcia z native. Taką możliwość daje m.in. platforma Talkback. Więcej poczytacie o niej poniżej. Native speakerem nazywamy osobą, której dany język jest językiem ojczystym. Zajęcia z native speakerem mają zarówno zalety, jak i wady. Pierwszą zasadniczą zaletą jest poznanie danej osoby, która pochodzi z innej kultury. Może być to niezwykle motywujące podczas spotkań internetowych. Kolejny plus to osłuchiwanie się akcentu podczas zajęć z nativem. Dodatkowo na zajęciach uczeń ma możliwość poznania użytkowej mowy oraz tzw. slangu.

Można również wyróżnić kilka zasadniczych wad. Pierwszą z nich jest często wygórowana cena zajęć online. Kolejną chyba najbardziej istotną jest to, że native speakerzy nie mówią często w innym języku niż swój ojczysty angielski. Dla niektórych to zaleta, lecz dla osób, które mają małe braki, będzie to bardzo uciążliwe i kłopotliwe. Z tego powodu może dojść również do wielu nieporozumień.

Zajęcia z nativem mogą się okazać świetnym rozwiązaniem, gdy dana osoba chce podszkolić swoją wymowę np. przed wyjazdem za granicę. Native podpowie wtedy wiele przydatnych zwrotów z codziennego życia. Jeżeli celem zajęć jest przygotowanie się do egzaminu np. z wiedzy gramatycznej warto wybrać polskiego nauczyciela, który w bardziej zrozumiały sposób przedstawi zagadnienia. 

A może stacjonarnie? 

Wciąż najpopularniejszą opcją nauki angielskiego są stacjonarne kursy. Jednym z nich jest na przykład Szkoła Językowa w Karlinie.  

 

Czym jest Talkback? 

TalkBack jest nowoczesną szkołą języka angielskiego z 10-letnią tradycją, która prowadzi kursy języka angielskiego z native speakerami. Oferowane są kursy angielskiego online,jak również zajęcia angielskiego w firmach na terytorium Śląska. 

Jak można zobaczyć na stronie istnieje możliwość bezpłatnej lekcji próbnej. Dodatkowo można uczyć się języka biznesowego, co znacznie ułatwia prace w zagranicznych firmach.

Macie jakieś doświadczenia z kursami angielskiego online? Czy wybieracie może zajęcia face to face?