Czy materac kieszeniowy będzie dobrym wyborem dla każdego?

Materace kieszeniowe to niezwykle nowoczesne i wygodne rozwiązanie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz komfort wypoczynku. Ich największa zaleta i główna cecha charakterystyczna to obecność specjalnych sprężyn, które działają w sposób niezależny i umieszczone są w oddzielnych kieszeniach materiałowych. Sprawdź, czy powinien znaleźć się także w Twojej sypialni!

 

 Co warto wiedzieć o materacach kieszeniowych? 

Materace kieszeniowe wyróżniają się bardzo dużą elastycznością punktową - co oznacza, że reagują one jedynie w miejscu nacisku. Dzięki temu materac taki idealnie dopasowuje się do kształtu ciała i świetnie współgra z krzywiznami sylwetki bez względu na pozycję, którą przyjmujemy leżąc. Materac tego typu to także świetne wsparcie dla kręgosłupa. Ma on specjalne właściwości, które wychodzą naprzeciw potrzebom osób borykających się z różnymi schorzeniami ortopedycznymi.

Warto zaznaczyć, że im więcej sprężyn posiada materac kieszonkowy, tym więcej punktów podparcia dla kręgosłupa gwarantuje, a to poprawia komfort snu. Nowoczesne materace kieszonkowe posiadają także specjalne strefy twardości, dzięki którym cięższe partie ciała (jak np. biodra) otrzymują lepsze wsparcie niż lżejsze części. Taki zabieg pozwala na utrzymanie naturalnej pozycji kręgosłupa przez całą noc.

 

Materace kieszeniowe z piankami

Materace kieszonkowe dostępne są w bardzo różnych wersjach, dzięki czemu można uzyskać różne twardości i właściwości odpowiednie dla potrzeb i oczekiwań użytkowników.

Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie właściwości sprężyn oraz nowoczesnych pian. Czołowi producenci stawiają na wykorzystanie w tym celu pianki wysokoelastycznej, lateksowej lub termoelastycznej. Świetnie sprawdzą się także przekłady z włókna kokosowego, które mają właściwości antybakteryjne.

 

 

Materac Hilding Cha - Cha

Jednym z ciekawszych modeli dostępnych na rynku jest materac Hilding Cha-Cha. Jest to materac sprężynowy, który jest dedykowany parom oraz osobom, które cenią sobie wygodne i elastyczne podłoże do snu. Zastosowanie siedmiu stref sprężynowych sprawia, że materac jest wysokoelastyczny i reaguje na punktowy nacisk idealnie dopasowując się do ciała.

 

Materac ten bardzo chwalą sobie pary, które znacznie różnią się od siebie masą ciała - partnerzy nie odczuwają zmian pozycji podczas snu. Ciekawym rozwiązaniem jest też warstwa filcu, która ma za zadanie utwardzenie podłoża, a także zapewnia wsparcie dla pozycji ciała.

Materac Helio 

Kolejną ciekawą propozycją jest materac Helio firmy Janpol. Jest on dedykowany przede wszystkim osobom, które bardzo sobie ceną stabilną pozycję kręgosłupa w trakcie snu. Materac zbudowany jest ze sprężyn, które idealnie dopasowują się do ciała i zapewniają komfort oraz zdrową pozycję.

 

Każdy metr kwadratowy materaca jest wyposażony w 500 sprężyn, które zostały rozmieszczone w specjalnych kieszeniach tak, aby stworzyć siedem specjalnych stref dla zoptymalizowania komfortu i wygody snu. Każda strefa pracuje samodzielnie i dopasowuje się do ciała tak, aby umożliwić optymalną regenerację mięśni.

 

 

Materac Sembella Samba

Ostatnim modelem materaca, o którym warto wspomnieć jest materac Sembella Samba. Jest to bardzo dobry wybór dla osób, które poszukują rozwiązań ortopedycznych i antyalergicznych.

Materac jest skonstruowany z wytrzymałych sprężyn, które charakteryzują się odpowiednim poziomem twardości, a także doskonale podpierają sylwetkę i zapewniają największy komfort i wygodę podczas wypoczynku. Materac zapewnia tez stabilność podłoża oraz solidne podtrzymanie odpowiednich partii ciała.