Pozycjonowanie lokalne - masz firmę w Szczecinie lub okolicy? Dowiedz się, jak poprawić jej zasięgi

W dobie powszechnego dostępu do internetu, wyróżnienie firmy na tle konkurencji wymaga konkretnych  działań. Potencjalni klienci, szukając usług czy produktów, korzystają właśnie z wyszukiwarek internetowych,  zwłaszcza z Google wpisując konkretne słowa kluczowe i hasła. Jeśli potrzebujesz dobrze zareklamować swoją firmę na określonym terenie, chcesz, by była ona łatwa do znalezienia w sieci i znajdowała się na szczycie wyników wyszukiwania – powinieneś zainteresować się pozycjonowaniem lokalnym. Czym jest i jakie przynosi efekty?

Pozycjonowanie lokalne jest  szczególnie ważne, jeśli prowadzisz firmę z branży usługowej czy też mały sklep stacjonarny i chcesz dotrzeć do stosunkowo wąskiej grupy docelowej, czyli osób z najbliższej okolicy. Przykładowo, jeśli zależy Ci na dotarciu z ofertą do klientów ze Szczecina i okolic - pomoże Ci w tym właśnie pozycjonowanie lokalne. Tego rodzaju działania SEO skupiają się bowiem na promowaniu firmy – jej produktów i usług – pośród osób mieszkających lub przebywających na określonym obszarze. W takim przypadku reklama o zasięgu regionalnym przynosi wiele korzyści. Jest efektywna i niedroga, gdyż pozwala dotrzeć z ofertą wyłącznie od osób realnie nią zainteresowanych.

Lokalne pozycjonowanie – dlaczego jest tak ważne?

Klienci bardzo często korzystają z usług okolicznych firm – fryzjera, kosmetyczki, mechanika, informatyka itd. oraz szukają produktów, które mogą kupić i odebrać osobiście blisko miejsca pobytu czy zamieszkania. Próbując znaleźć je w wyszukiwarce, zazwyczaj wpisują hasło związane z daną usługą lub produktem , dodając lokalizację (np.  mechanik Szczecin”). Tego typu frazy charakteryzują się mniejszą konkurencyjnością, więc pozycjonując się na nie, dotrzesz do szerokiego grona klientów, którzy są realnie zainteresowani ofertą Twojej firmy. Ma to ogromne znaczenie dla rozwoju Twojej firmy i efektywności reklamy.

Coraz więcej osób szukających usług bądź sklepów na regionalnym rynku korzysta z urządzeń mobilnych. Statystyki pokazują, że ponad połowa zapytań w wyszukiwarce Google jest generowana właśnie z poziomu telefonów komórkowych i tabletów. Musisz więc pamiętać o przygotowaniu responsywnej strony, która będzie się dobrze wyświetlać na takim sprzęcie. Bez tego pozycjonowanie lokalne, może niestety mieć dużo mniejszą skuteczność. Inne argumenty i dodatkowe informacje o pozycjonowaniu lokalnym znajdziesz na stronie https://www.grupa-tense.pl/pozycjonowanie/szczecin/.

Pozycjonowane w Szczecinie – od czego zacząć?

Wiele agencji interaktywnych i marketingowych oferuje usługi pozycjonowania o charakterze lokalnym. Jeśli nie wiesz, czym jest taki proces i jak go przeprowadzić, zostaw to w rękach doświadczonych specjalistów z tej branży. Dzięki takiej usłudze możesz zyskać m.in.:

  • wyróżnienie firmy na tle konkurencji, zbudowanie silnej marki – pozycjonowanie lokalne dobrze wpłynie na wizerunek przedsiębiorstwa,
  • większy ruch na stronie internetowej – klienci chętniej będą odwiedzać witrynę internetową,
  • dotarcie do klientów realnie zainteresowanych ofertą – Twoją stronę będą odwiedzać osoby poszukujące konkretnych usług lub produktów,
  • stałą promocję – pozycjonowanie lokalne to złożone i czasochłonne działanie, jednak gwarantuje ono długofalowe rezultaty,
  • wyróżnienie się na tle konkurencji – firma dzięki skutecznym działaniom będzie widnieć w czołówce listy wyszukiwań, co zwiększy jej zasięgi,
  • optymalizacja strony www – dopasowanie pod kątem słów kluczowych, przy uwzględnieniu wymagań wyszukiwarek,
  • wysokiej jakości content,
  • zwiększenie wydajności działania strony internetowej.

Jeśli zależy Ci na zbudowaniu silnej marki, wyróżnieniu się na tle innych firm i dotarciu do jak największej liczby klientów ze Szczecina i okolic – usługa lokalnego pozycjonowania jest właśnie dla Ciebie. Wybierając działania tego typu, szybko zauważysz pierwsze rezultaty. Twoja witryna internetowa będzie częściej odwiedzana, co przełoży się nie tylko na wzrost jej popularności, ale przede wszystkim na większe zyski i zbudowanie silnej marki godnej zaufania.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, czym jest pozycjonowanie lokalne, zajrzyj już teraz pod ten adres: https://www.grupa-tense.pl/pozycjonowanie/.