Najpopularniejsze trendy w projektach obiektów noclegowych

Piękne pensjonaty i hotele podbijają media społecznościowe. Wyskakują niemal z każdego podróżniczego konta. W 2020 roku większość osób przerzuciła się na podróże po kraju. Dzięki temu w końcu można było zobaczyć ile cudownych miejsc do zaoferowania ma Polska. Co ciekawe, w okolicy wcale nie musi być wiele atrakcji - wystarczy urokliwość miejsca noclegowego. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze projekty obiektów noclegowych w Polsce.

 

Pensjonaty zgrane z otoczeniem

W zgodzie z naturą

Glamping

W starym stylu i z historią

Atrakcje w jednym miejscu

Pensjonaty zgrane z otoczeniem

Miejsca, które idealnie współgrają ze sobą, tworzą spójny koncept zarówno w środku, jak i z okolicą cieszą się ogromną popularnością wśród turystów. Projekt pensjonatu, w którym wszystko gra ze sobą jest najłatwiejszy do odtworzenia, kiedy cały teren zostaje zagospodarowany dopiero przy budowie poszczególnych elementów. Przy kreowaniu takiego miejsca ważne jest uzgodnienie naturalnych warunków panujących na terenie. Nowy budynek ma się spójnie komponować z otoczeniem i zachwycać przyjezdnych swoim pięknem. Popularność zyskuje także takie aranżowanie przestrzeni, żeby budulcem były materiały obecne w najbliższej okolicy - kamienie lub drewno.

W zgodzie z naturą

Ten koncept zakłada połączenie obiektu noclegowego z naturalnymi atrakcjami położonymi nieopodal. Popularność zyskały szczególnie domki na drzewie, lub domki w lesie. To jedne z chętniej wykorzystywanych projektów. Pensjonat w takim miejscu korzysta z dzikości lasu, wnętrza są surowe, z drewnianymi elementami, i dużymi oknami, które pozwalają obserwować naturę ze środka. Goście docenią spokój i ciszę, a wiele osób z przyjemnością urządzi sobie weekend bez Internetu.Latem w takich miejscach zawisną hamaki lub będzie można zaaranżować namiot w klimacie hipisowskim. Takie miejsce pozwoli cieszyć się bliskością przyrody, a odpowiednio zaaranżowane będzie święciło triumfy popularności w mediach społecznościowych. 

Glamping

Glamping to pojęcie, które pochodzi z połączenia dwóch angielskich słów: glamorous i camping. W dosłownym tłumaczeniu oznacza to luksusowy kamping. Taki projekt pensjonatu to pomysł dla tych, którzy marzą o odpoczynku na łonie natury, ale nie chcą rezygnować z komfortowych warunkach. Takie miejsca są popularne na całym świecie i łączą się często ze specjalnymi usługami. Goście z radością wybierają domek pełen luksusów, który ma klimatyzację i spa. Zwłaszcza jeśli pogoda jest idealna na spanie w jurcie prosto z mongolskich stepów lub w ośrodku, który wygląda zupełnie jak dom hobbitów. 

W starym stylu i z historią

Projekt pensjonatu, który wykorzystuje historię miejsca jest bardzo popularny w budynkach, które mają niesamowite pochodzenie. Kamienica, w której mieszkał znany malarz może zostać zaaranżowana jak pracownie artystyczne z wykorzystaniem elementów stylizowanych na dany okres historyczny. Budynek z okresu komunizmu może być świetnym pomysłem na odpoczynek dla miłośników epoki lub osób, które podchodzą do tamtych czasów sentymentalnie. Należy sprawić, że goście poczują się jakby przenieśli się na chwilę w czasie.

Atrakcje w jednym miejscu

To świetna opcja na wykorzystanie przestrzeni, która jest sama w sobie atrakcyjna turystycznie. Pensjonat w barkach nad brzegiem rzeki? Domki rybackie zamienione w domki dla letników? Wiejskie chaty stają się mini skansenem dla turystów? Pomysłów na zaprojektowanie przestrzeni może być wiele. Wystarczy ruszyć wyobraźnią i sprawdzić czy nie ma w okolicy konkurencyjnego pomysłu oraz zadbać nie tylko o wystrój, ale także o reklamę.