Płot drewniany: ekspert odpowiada na pytania inwestorów o te ogrodzenia!

Dla każdego inwestora jednym z większych wyzwań jest ogrodzenie. Połączenie dobrej ceny, solidnego materiału, trwałości i ładnego designu jest niezwykle trudne. Prywatni inwestorzy często stawiają na płoty drewniane ogrodowe – ogrodzenia, które jeśli tylko dobrze zaplanujemy, mogą spełnić wszystkie powyższe wymagania. Wraz ze specjalistą ds. technicznych z serwisu produktyogrodowe.pl postanowiliśmy odpowiedzieć na częste pytania klientów o te ogrodzenia!

Jak zrobić płot drewniany, by cieszył oko i nie kosztował fortuny?

Panele ogrodowe drewniane z nowych serii potrafią być prawdzie dekoracyjne oraz bezpieczne. Dlatego też zawsze zaleca się wybieranie zestawów wyprodukowanych przez profesjonalistów, którzy gwarantują stateczność oraz fachowy montaż takiego ogrodzenia. W ramach oszczędności niektórzy inwestorzy prywatni szukają sposobu jak zamontować płot drewniany typu samoróbka, ale czasem może skończyć się to tragicznie, wystarczy pierwsza silniejsza wichura. Zatem polecamy płoty ogrodzeniowe drewniane od profesjonalnych producentów, z instrukcją montażu, okuciem, gwarancją jakości i trwałości ogrodzenia.

Jak zamontować płot drewniany?

Kupiłem płot – i co dalej? Takie wiadomości docierają do producentów i dystrybutorów każdego dnia. To faktycznie nieco problematyczne, jeśli nie zaplanujemy tego faktu wcześniej. Kupując płot z paneli drewnianych online dostajemy w większości elementy do samodzielnego złożenia, zestaw nierdzewnego okucia, względnie także kotwy i… to tyle. Niektórzy producenci oferują lokalnie montaż płotów drewnianych np. www.produktyogrodowe.pl.

Co potrzebujesz? Zestaw narzędzi (docenisz wkrętarkę akumulatorową) oraz kilka par rąk gotowych do pomocy. W zależności od wielkości ogrodzenia oraz od jego modelu by zamontować płoty drewniane ogrodowe potrzeba 1-3 dni. To dość intuicyjna robota, z dobrą instrukcją montażową nawet mniej wprawni majsterkowicze powinni podołać zadaniu.

Fot. Klasyczny, drewniany płot osłonowy

 

Z czego zrobić płot drewniany?

No cóż, wybór jest spory, chociaż jeśli stawiamy na płoty drewniane ogrodzeniowe, warto wziąć pod uwagę materiał cechujący się twardością, wysoką odpornością na korozję biologiczną i uszkodzenia mechaniczna, a także uniwersalną estetykę. Naturalny wyborem jest sosna, którą łatwo wkomponujemy w ogrodowe aranżacje. Płoty panelowe drewniane z tego materiału nie wymagają nawet malowania, gdyż przy odpowiedniej impregnacji naturalna barwa drewna jest ozdobą samą w sobie.

Coraz częściej klienci produktyogrodowe.pl wybierają płot z paneli drewnianych wykonany z modrzewiu. To elegancki i stylowy materiał, importowany. Jest też niezwykle twardy i odporny, służy przez długie lata. Płoty drewniane z modrzewiu rozpoznamy po charakterystycznym, różowawym kolorze.

Fot. Modrzewiowy płot osłonowy

 

Ile kosztuje płot drewniany?

Koszty są bardzo zróżnicowane, wiele zależy od modelu, materiału wykonania oraz tego, czy w cenę wliczona jest dostawa i montaż ogrodzenia (polecamy zwracać uwagę na to przy analizie cen podczas zakupów online). Przęsło płotu drewnianego może wahać się od 50 do nawet 500 zł za sztukę, jednak solidny i dekoracyjny płot kupimy już spokojnie za 100 – 150 zł. Warto szukać sezonowych obniżek, szczególnie późną jesienią oraz zimą.