Litery przestrzenne 3D - nietypowa promocja miasta

Okres pandemii dał się bardzo we znaki wszystkim miastom i regionom, które żyły z turystyki. Straty liczą hotele, restauracje, sklepy z pamiątkami i muzea. Szczepionka daje nadzieję na to, że tegoroczny sezon turystyczny będzie lepszy – warto się do niego przygotować i zaskoczyć turystów. Miasta już prześcigają się w nowych pomysłach, dlatego opłaca się śledzić trendy promocji dla miast. Jednym z nich są litery przestrzenne 3D.

Interaktywne ławki, instalacje zasilane fotowoltaiką, piękne konstrukcje świetlne – to rozwiązania, które przyciągają turystów już z wielu polskich miastach. Cały czas jednak w mniejszości znajdują się takie formy, które pozwolą na zwiększenie obecności w mediach społecznościowych, są nietypowe, kreatywne, kuszą swoim designem. Należy pamiętać, że współcześni turyści uwielbiają chwalić się tym gdzie są, co robią i co ich zachwyca – takie treści stanowią ponad 70% wpisów w mediach społecznościowych. Warto z tego skorzystać i uczynić turystów ambasadorami naszego miasta. Jak? Odpowiedzią na taką potrzebę są reklamowe litery przestrzenne 3D.

 

Litery przestrzenne 3D to świetna wizytówka miasta

 

Gdy w internecie oglądamy zdjęcia z Amsterdamu lub w nasze ręce trafia pocztówka z tego miasta, na większości z nich widać bardzo charakterystyczne litery wielkogabarytowe IAMSTERDAM. To obowiązkowy punkt programu zwiedzania Amsterdamu, najbardziej charakterystyczna instalacja turystyczna miasta. Z uwagi na to, że na literach można siadać i stawać, turyści chętnie fotografują to miejsce, a zdjęcia umieszczają w sieci. Są ich dziesiątki tysięcy. I tak litery stały się najpopularniejszą atrakcją turystyczną, a tym samym rozsławiły Amsterdam. W Polsce również już w kilku miastach spotkamy podobne instalacje – w Słupsku spotkamy napis I ❤ SŁUPSK, a w Zielonej Górze I ❤ Zielona. Augustów natomiast zainwestował w litery wspólnie z największą firmą regionu. Świetnie prezentują się też litery w Lubinie, które podświetlają się na różne kolory, w zależności od potrzeby i okazji. Nadal takich miast, które skorzystają z tej nietypowej formy promocji może być więcej – a to inwestycja w przyszłość. 

Litery przestrzenne 3D – jak to działa? 

Litery 3D skonstruowane są z grubego aluminium, pomalowane specjalną farbą i pokryte antykorozyjną powłoką, dzięki której stają się odporne nie tylko na działanie warunków atmosferycznych, ale także wandalizm. Osiągają wysokość powyżej 2 metrów, co zapewnia im widoczność. Dzięki specjalnej konstrukcji oraz pokaźnemu fundamentowi, są w pełni bezpieczne dla otoczenia i użytkowników - można na nich siadać, stawać, opierać się o nie. A co z designem?

 – Wiele miast decyduje się na niestandardową formę liter – mówi Jarosław Włodarczyk, właściciel firmy Graffico.pl, która produkuje litery przestrzenne 3D dla miast – Tak naprawdę, ogranicza nas tylko wyobraźnia. Forma liter może być dowolna – może nawiązywać do historii miasta, charakterystycznych symboli i legend. Litery mogą przyjmować różne kształty, kolory, mogą być podświetlone od środka lub od zewnątrz. Nasi designerzy tworzą każdy projekt indywidualnie, aby litery w miastach oddawały ich charakter, różniły się od siebie i przyciągały turystów swoim unikatowym designem. Na przykład w Zielonej Górze popularne serce zastąpiliśmy pięknym liściem, ponieważ litery stanęły na Wzgórzu Winnym, a w litery Augustowa został wpleciony biegacz, bo miasto chce być postrzegane jako miejsca dla osób aktywnych – dodaje. 

Im ciekawsze i bardziej nietypowe litery przestrzenne 3D, tym większa szansa na to, że na pewno przyciągną oko turysty i sprawią, że media społecznościowe rozgrzeją się do czerwoności. A w dobie kryzysu turystycznego każda darmowa promocja naszego miasta jest na wagę złota i sprawi, że miejsca, które kochamy na nowo zaczną tętnić życiem.