Chemia do basenu: jak stosować? Pytamy specjalistę!

Czysty basen to spore wyzwanie dla posiadacza, aby woda w nim zawsze była krystaliczna, a przy tym bezpieczna, należy wykorzystywać dobrej jakości preparaty chemiczne – tabletki do basenu ogrodowego. Jednym z największych dystrybutorów tego asortymentu w Polsce jest sklep internetowy aktywatory.pl – dziś w rozmowie ze specjalistą tej marki przygotowaliśmy dla was krótki poradnik: jaka chemia do basenu ogrodowego będzie najlepsza?

Chemia do basenu – na czym polega dezynfekcja?

Woda jest doskonałym środowiskiem do rozwijania się życia. Mowa między innymi o glonach, bakteriach i innych niepożądanych mikroorganizmach wodnych. Zwalczanie glonów w basenie to zadanie wysokowydajnych, bezpiecznych i ekologicznych produktów, zawierających w składzie chlor. Tabletki do basenu (więcej na aktywatory.pl) to środki chemiczne dystrybuowane w różnych wielkościach od 20 do nawet 200 g. Oczywiście chemia do basenu (Aktywatory.pl/168-chemia-do-basenu-ogrodowego) występuje również jako preparaty w płynie, ale ze względu na prostotę i charakter dozowania, to właśnie tabletki do basenu ogrodowego są w swojej grupie absolutnymi bestsellerami.

Jak stosować tabletki do basenu ogrodowego?

Chlorowane środki do basenu można dozować w sposób automatyczny za pomocą specjalnych urządzeń pływakowych, które noszą nazwę skimmer (pływak dozujący). Dzięki samoistnemu dozowaniu środka dezynfekującego basen, możemy zawsze utrzymywać optymalną zawartość wolnego chloru w wodzie, która według specjalistów wynosi od 0,5 do 1,0. Czy chlor w wodzie basenowej jest bezpieczny? To ten sam pierwiastek, który używany jest do dezynfekcji wody wodociągowej, jest w pełni bezpieczny, skutecznie dezynfekuje wodę, działa antybakteryjnie i stabilizująco. Co więcej, chemia do basenu z chlorem klaruje wodę i nadaje jej przyjemny, nieco błękitnawy kolor.

 

 

Jaka chemia do basenu ogrodowego?

Wśród bestsellerów aktywatory.pl należy wymienić takie produkty jak TARGET MULTICHLOR. To multifunkcyjne tabletki do basenu ogrodowego, które bardzo przypadły do gustu klientom ze względu na długi czas rozpuszczania oraz długotrwały efekt dezynfekcji. Chemia do basenu ogrodowego w 20 gramowych kapsułkach jest bardzo wydajna, poleca się ją w walce z glonami. TARGET MULTICHLOR kupimy w kilogramowej puszce, a dozowanie produktu powinno być powtarzane raz w tygodniu. Tabletki do basenu powinniśmy stosować w proporcji 10 sztuk na 10 m sześciennych wody w basenie.

Do zestawu można niewielkim kosztem dokupić chemoform czyli pływającą boję dozującą, która na aktywatory.pl występuje w dwóch rozmiarach. To niezwykle praktycznie i przydatne urządzenie, które pozawala dozować tabletki do basenu ogrodowego, wspomniane wyże tabletki multifunkcyjne, oraz chemia do basenu z tlenem aktywnym (polecana osobom, które mają uczulenie na chlor)

 

 

Chemia do basenu – ile kosztuje?

Skimmer to koszt rzędu 15 – 30 zł za sztukę, więc to stosunkowo niedrogie, a przy tym wytrzymałe urządzenie do dezynfekcji wody. Chemia do basenu ogrodowego w tabletkach jest do kupienia już za niecałe 20 zł za 1kg, jednak wartość produktu mocno zależy od jego składu oraz wagi netto. Jednak średnio za dobre i wydajne środki do basenu zapłacimy do 40 zł.