Zlewozmywaki ceramiczne czy czarne granitowe?

Nie jedna osoba remontując czy budując dom zastanawia się nad wyposażeniem kuchni. Do wyboru mamy zlewozmywaki ceramiczne oraz zlewozmywaki granitowe. Zlewozmywak kuchenny, to niby dosyć prosta rzecz, do której jeszcze jakiś czas temu nikt z nas nie przywiązywałby jakoś szczególnie wagi. Lata temu zlewozmywaki miały być jedynie praktycznym elementem całej aranżacji, z tego powodu aspekty wizualne nie były wcale, aż tak istotne. Wszystko jednak bardzo się zmieniło, tak samo jak sama rola kuchni w domu. Obecnie kuchnie traktuje się jak serce kuchni, jest ona miejscem gdzie rodzina spędza wspólnie czas, omawia się wszystkie najważniejsze aspekty życia i przyjmuje się gości. W tym pomieszczeniu już poza funkcjonalnością liczy się także wygląd i estetyka, co wiąże się z wyborem koloru farby, płytek, wykończenia frontów czy właśnie to, jaki zlewozmywak zamontować w kuchni.

Czarny zlewozmywak - wady i zalety

Zlew kuchenny powinien być solidny oraz twardy. To on jest jednym z najważniejszych punktów w kuchni, ponieważ to najbliżej niego dzieją się różnego rodzaju kulinarne eksperymenty, z tego powodu jest on narażony na plamy i różne ciężkie do zmycia zabrudzenia. Praktycznie patrząc na rzecz musimy wybrać zlew, który będzie łatwy w utrzymaniu czystości, by usuwanie zanieczyszczeń nie pochłaniało dużej ilości czasu. Zlew ceramiczny stanowi także część wystroju kuchni, dlatego nie bez znaczenia będzie jego kolor. W takim razie, czy czarny zlewozmywak to dobry pomysł? Opinie użytkowników są bardzo różne - jedni cenią sobie ogromne zalety stylistyczne, inni boją się o plamy. jak sytuacja przedstawia się naprawdę? Jakie zlewozmywaki sprawdzają się najlepiej?

Zlewozmywak w kolorze czarnym na pewno będzie przyciągał uwagę. Kiedyś popularne były zlewozmywaki ze stali nierdzewnej lub białe zlewy, dziś wiele osób sięga po ciemne zlewozmywaki, które pełnią przede wszystkim funkcje dekoracyjną pomieszczenia. Wbrew pozorom, świetnie sprawdzi się także w kuchniach, których wystrój jest w aranżacji total white, ponieważ doda wyrazistości wszystkim przestrzeniom, które są w stylu industrialnym, a także świetnie wypadną w zestawieniu z betonowymi szarościami i w lofcie. Dodatkowo taki zlew kuchenny świetnie przełamie wnętrze w stylu scandi. Czerń, tak jak biel, bardzo dobrze skomponuje się z praktycznie każdym kolorem. Każdy czarny zlew budzi jednak duże obawy dotyczące utrzymania go w czystości. Wielu użytkowników twierdzi jednak, że taki kolor nie stanowi przeszkody, wręcz przeciwnie. Często słyszy się, że dużo łatwiej utrzymać w czystości taki zlew, niż np. zlewy białe. Jedynym większym, pojawiającym się problemem mogą być zacieki oraz osady z kamienia, ratunkiem w takich sytuacjach jest systematyczne przecieranie powierzchni do sucha oraz częste czyszczenie i usuwanie brudu za pomocą specjalnych detergentów.

Zlew ceramiczny czy zlew granitowy?

Jeśli naszym wyborem będzie zlewozmywak czarny, powinniśmy przemyśleć z jakiego materiału chcemy żeby był wykonany. Tutaj mamy do wyboru szereg różnych alternatyw, a każda z nich różni się swoimi właściwościami. Największą popularnością cieszą się zlewozmywaki ceramiczne i zlewy granitowe. Wybór należy do nas.

Zlewozmywak do kuchni ceramiczny powstaje poprzez wypalanie gliny, co w efekcie determinuje jego różne korzystne walory użytkowe. Zlew kuchenny ceramiczny jest bardzo odporny na zarysowania zlew kuchenny ceramiczny oraz przebarwienia, a jego powierzchnia jest bardzo wytrzymała na urazy mechaniczne. Nie musimy bać się o to, że go uszkodzimy. Zlew ceramiczny nie rdzewieje i łatwo utrzymać go w czystości, jeśli regularnie go czyścimy. Takie produkty często posiadają bardzo dużo różnych kolorów od białych i kremowych, np. zlewozmywak ceramiczny Blanco, po czarne.

Jeśli szukasz zlewu i interesuje Cię, odwiedź tę stronę internetową i wybrać coś dla siebie: https://comitor.pl/katalog/zlewozmywaki/zlewozmywaki-ceramiczne/

 

 

Zlewy kuchenne granitowe także są bardzo trwałym rozwiązaniem. Nie ulegają zarysowaniom, są odporne na wysokie i niskie temperatury i łatwo utrzymać je w czystości, wystarczy regularnie je czyścić przy użyciu miękkich gąbek i specjalnych środków chemicznych. Jedynym problemem jest ich spora waga.