Software house. Aplikacja dedykowana co to właściwie jest?

Korzystasz z mediów społecznościowych lub telewizji? Sporo w nich reklam, prawda? Czym bombardują nas reklamodawcy? Pięknymi hasłami, które nie zawsze mają cokolwiek wspólnego z rzeczywistością. W tym gąszczu modnych sformułowań niezwykle łatwo jest uznać coś za kolejne puste hasło marketingowe. Nawet wtedy, gdy słyszysz słowa, pod którymi naprawdę nie trzeba doszukiwać się drugiego dna.

Przykład? Aplikacje dedykowane. Myślisz z przekąsem, że to brzmi dumnie? Niepotrzebnie. Określenie to naprawdę coś oznacza. Wiedzą o tym dobrze przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się zamówić w software house spersonalizowane programy.

Aplikacja dedykowana to przeciwieństwo ogólnodostępnego oprogramowania.

I właściwie takie wyjaśnienie powinno wystarczyć. Aplikacja dedykowana to program stworzony po to, by zaspokoić potrzeby konkretnej osoby, firmy czy instytucji. Najczęściej takie oprogramowanie jest zamawiane przez firmy. Dlaczego? Ponieważ im bardziej rozwija się dane przedsiębiorstwo, tym szybciej jego potrzeby zaczną odbiegać od potrzeb słabszej konkurencji.

Gdy dopiero startujesz ze swoim biznesem, zazwyczaj wystarczają Ci programy ogólnodostępne. Jednak w miarę ich użytkowania w Twojej głowie pojawiają się pomysły, jak można je udoskonalić. Nie chcesz, by linijki kodu stanowiły wąskie gardło hamujące realizację Twoich planów biznesowych. Dlatego tworzysz coś własnego, współpracując z programistami.

Desktopowa, webowa, mobilna. Jaką formę przybierają takie programy?

Dedykowane oprogramowanie może przyjmować dowolną postać. Jeśli chcesz, aplikacja będzie wymagać instalacji na dysku komputera (desktopowa) lub telefonu (mobilna). Bardzo wygodnym rozwiązaniem są także aplikacje webowe, które można uruchomić na dowolnym urządzeniu.

Współpraca z software house zawsze zaczyna się od zebrania Twoich pomysłów i preferencji. Później do pracy zasiada zespół designerów UX i UI, którzy zaprojektują interfejs i wygląd Twojego programu. Zobrazują Ci to na tak zwanych makietach. Gdy wszystko wygląda już tak, jak tego oczekujesz, zaczyna się tworzenie kodu przez programistów. Równolegle z nimi pracują testerzy, sprawdzając oprogramowanie w całości i fragmentach.

Dzięki temu masz pewność, że Twoja aplikacja nie tylko będzie zgodna z Twoimi wymaganiami, ale również nie przysporzy Ci problemów w przyszłości.

Rodzaje aplikacji projektowanych na zamówienie przez software house.

Ty decydujesz, czy Twoja nowa aplikacja będzie dotyczyć wyłącznie jednej ze sfer działania przedsiębiorstwa, czy też pomoże zarządzać całą firmą. Możesz zlecić tworzenie aplikacji pomocnej wyłącznie w dziale logistyki lub połączyć ją z programem do komunikacji z klientem i księgowości. Podobnie jeśli działasz w kilku branżach jednocześnie, możesz rozdzielić dedykowane rozwiązania IT dla każdej z nich lub połączyć je w jeden, kompleksowy program.

Aplikację można też stworzyć, by rozwiązać konkretny problem. Dobrym przykładem będzie tu program do analizy sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Zdarza się również, że software house tworzy oprogramowanie, które rozwija możliwości technologiczne aplikacji, z której już korzystasz. Możesz nawet zamówić integrację tworzonego systemu z oprogramowaniem wykorzystywanym przez Twoich kontrahentów.

O czym warto pamiętać, zamawiając oprogramowanie dedykowane?

Tworzony program powinien stać się Twoją własnością, jak wszystko, co należy do Twojej firmy. Z tego względu zwracaj uwagę na to, czy w umowie znajdują się zapisy o przeniesieniu na Ciebie majątkowych praw autorskich lub licencji. Liczy się również to, czy twórcy oprogramowania pomogą Ci w jego wdrożeniu i serwisowaniu.

Dobry software house oferuje Ci to wszystko bez problemu. Rozumie bowiem, że chcesz zapłacić za profesjonalizm i spokój, a nie za chwilę szukać kolejnego zespołu specjalistów. Chcesz wiedzieć, ile to będzie kosztować? Skontaktuj się z Applover.com. Chętnie znajdziemy rozwiązanie idealne dla Ciebie.