Czy zakup garażu blaszanego to dobra inwestycja?

 Wybudowanie garażu murowanego nie jest proste ani tanie, trzeba też zdobyć pozwolenie na budowę, kupić szereg materiałów, znaleźć odpowiednią ekipę. Co więcej, każdy murowany obiekt stojący na fundamentach jest objęty podatkiem, a budynki gospodarcze są objęte znacznie wyższą stawką niż obiekty mieszkalne. Na szczęście można oszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze, decydując się na montaż garażu blaszanego. Jest to błyskawiczny sposób na postawienie obiektu, który może zostać wykorzystany na wiele sposobów. Służy nie tylko do parkowania samochodu, ale można w nim przechowywać niemalże wszystko. Zawartość blaszka będzie należycie chroniona przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

Jakie są korzyści ze stawiania garaży blaszanych?

Trzymając samochód w garażu blaszanym, można uchronić się przed przedwczesnym pojawieniem się śladów rdzy na blasze, niszczeniem lakieru. Karoseria nie będzie narażona na działanie kwaśnych deszczy ani promieniowania UV. Jeśli wybierze się garaż ogrzewany, to można liczyć na kolejne korzyści, ochronę przed chłodem i brak problemów z odpaleniem pojazdu podczas ujemnych temperatur. Nie trzeba też skrobać szyb ani borykać się z zamarzniętym zamkiem. Warto od razu zaznaczyć, że nawet w przypadku nieogrzewanych blaszaków można liczyć na zapewnienie ochrony przed chłodem, ale oczywiście w mniejszym stopniu. Osoby martwiące się o kradzież mienia, zawsze mogą wybrać nowoczesne garaże blaszane, które są wyposażone w szereg innowacyjnych rozwiązań podnoszących poziom bezpieczeństwa. Przykładem są drzwi antywłamaniowe, stosunkowo trudne do sforsowania, a dla złodzieja liczy się przecież przede wszystkim czas. Blaszaki można postawić w dowolnym miejscu na swojej prywatnej posesji, nie są do tego potrzebne nawet stałe fundamenty: https://www.maritom.pl/podloze-pod-garaz.html

Garaż z blachy jest szybki i łatwy nie tylko do zamontowania, ale też zdemontowania. Jego lekka konstrukcja sprawia, że nie ma większego problemu z przenoszeniem go i przetransportowaniem. Możliwe jest nawet samodzielne postawienie blaszaka, postępując zgodnie ze szczegółową instrukcją dołączoną do zestawu przez producenta. Ilustracje jasno wskazują na to, jakie elementy trzeba ze sobą połączyć i w jakiej kolejności. Oczywiście można zdecydować się na opcję z montażem, dzięki czemu ekipa zajmie się postawieniem blaszaka w parę godzin. W przypadku blaszaków można mówić o atrakcyjnym designie, dzięki czemu stają się estetycznym elementem małej architektury. Można wybrać rodzaj blachy, kolor, kształt. Do dyspozycji jest też wyposażenie dodatkowe typu system wentylacji, ogrzewanie, okna czy ocieplenie.

Dodatkowe zastosowania garażu blaszanego


Chcąc utrzymać porządek na swojej działce, warto wyposażyć się w garaż blaszany, który może zostać wykorzystany nie tylko do trzymania w nim samochodu. Posłuży jako miejsce do przechowywania narzędzi ogrodowych i warsztatowych, sprzętu sportowego, nieużywanych rzeczy, rozmaitych pojazdów, opału, materiałów budowlanych, pojemników na śmieci itd. Wszystkie przedmioty znajdujące się w garażu blaszanym będą należycie chronione przed działaniem deszczu, śniegu, wilgoci, wiatru, promieniowania słonecznego. Jeśli blaszak będzie zamykany na zamek lub kłódkę, to zmniejszy się też ryzyko kradzieży mienia. Oczywiście taki garaż blaszany nie zapewnia stuprocentowej ochrony przed włamaniem, szczególnie modele wykonane ze słabej jakości, cienkiej blachy. Zmotywowany złodziej przyniesie ze sobą przecinarki do metalu i przedostanie się do środka, ale w większości przypadków nie trzeba martwić się o kradzież. Blaszak może pełnić funkcję składziku na rozmaite przedmioty, schowa się do niego kosiarkę, rower, betoniarkę, skuter. Posłuży również jako warsztat, miejsce do majsterkowania.