Jak wybrać najlepsze konto maklerskie? Ranking kont maklerskich

Dynamiczny wzrost zainteresowania inwestowaniem na giełdzie notuje się już od 2020 roku. Świadczy o tym przede wszystkim widoczny wzrost liczby nowych kont maklerskich. Część z inwestorów wraca po latach na giełdę, a spore grono początkujących inwestorów zaczyna swoją przygodę z inwestowaniem. Niemniej zainteresowanie rachunkami maklerskimi jest bardzo wysokie. Dlatego też tak ważnym elementem jest wybranie właściwego rachunku maklerskiego. Szczególnie w przypadku początkujących inwestorów. W jaki sposób wybrać najlepsze konto maklerskie do inwestowania kapitału? Jedną z istotnych wskazówek jest ranking kont maklerskich, który stanowi świetny punkt odniesienia zarówno dla początkujących inwestorów, jak i tych wracających do inwestowania po latach nieobecności.

Ranking kont maklerskich w 2021 roku

Wzrost zainteresowania rachunkami maklerskimi spowodował również powstanie nowych biur oraz domów maklerskich, które dają możliwość inwestowania inwestorom ich kapitału. Większa różnorodność wyboru, to niekiedy również większy ból głowy, w jakim miejscu najlepsze, a zarazem najbezpieczniejsze będzie ulokowanie kapitału inwestycyjnego. W podjęciu takiej decyzji pomocny może okazać się ranking kont maklerskich. Pokazuje on najważniejsze kryteria, jednocześnie wskazując najlepsze rozwiązania dla początkujących oraz bardziej zaawansowanych inwestorów. Poniżej przedstawiony został ranking najlepszych kont maklerskich w 2021 roku. Natomiast aktualny ranking znajdziemy na: https://e-kursy-walut.pl/ranking-kont-maklerskich/

Rachunek Inwestycyjny Standard (xtb)

 Zdecydowanie jest to jeden z najmocniejszych graczy na rynku, który posiada doskonałe rekomendacje inwestorów. Rachunek można założyć za pośrednictwem internetu, który rekomendowany jest przede wszystkim dla inwestorów chcących inwestować na rynkach zagranicznych. Ponadto jest to świetne rozwiązanie dla początkujących inwestorów z uwagi na pakiet darmowych szkoleń w liczbie 30 godzin. Jedną z największych zalet jest brak prowizji do 100 000 euro obrotu. Z kolei prowadzenie jest w zupełności darmowe.

Konto Maklerskie Elastyczne w ING

Z pewnością Konto Maklerskie w ING zasługuje na wyróżnienie i to pozytywne. Przede wszystkim z uwagi na najniższą prowizję na rynku, która wynosi 3 złote. Należy również wspomnieć o bardzo niskiej prowizji procentowej takie jak 0,30%, która także stanowi jedną z najniższych na rynku.  Z całym przekonaniem rachunek maklerski w ING będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla początkujących inwestorów i to pomimo braku obsługiwania rynków zagranicznych.

Rachunek eMakler w mBank

Kolejną propozycją jest rachunek eMakler w mBanku. Założenie konta możliwe jest za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Samo prowadzenie rachunku maklerskiego jest darmowe. Z kolei minimalna prowizja wynosi 3 złote, a tak samo jak w przypadki ING prowizja procentowa plasuje się na 0,30%. Jednak rachunek w eMakler pozwala na inwestowanie na rachunku IKZE oraz IKE. Ponadto w przeciwieństwie do ING oferuje dla inwestorów dostęp do ponad 2300 instrumentów na rynkach zagranicznych.

Rachunek maklerski standard w Santander Bank

Santander oferuje darmowy rachunek maklerski za prowadzenie, którego inwestorzy nie ponoszą żadnych kosztów. Można go otworzyć bezpośrednio z poziomu bankowości elektronicznej. Oferuje dostęp do rynków zagranicznych, a także możliwość oszczędzania na rachunku IKE. Przy minimalnym depozycie tak jak 100 000 zł inwestorzy mogą liczyć na doradztwo inwestycyjne. Z kolei minimalna prowizja jest tu nieco wyższa i wynosi 5 zł przy procentowaniu 0,39%.

Rachunek Inwestor Standard w Alior Banku

Konto maklerskie można założyć przez internet. Prowadzenie rachunku jest w pełni darmowe. Tak samo jak w przypadku konta w Santander, tak i tutaj można zyskać dostęp do strategii inwestycyjnych przy minimalnym depozycie w kwocie 100 000 tysięcy złotych. Minimalne oprocentowanie wynosi 0,38% przy minimalnej prowizji na poziomie 3 złotych. Niemniej w ofercie nie ma dostępu do rynków zagranicznych.

Rachunek maklerski – czym się kierować przy wyborze?

Dynamiczny rozwój technologii sprawił, że obecnie niemal każdy może inwestować w akcje spółek i to z poziomu własnego smartfona. Jednak do inwestowania potrzebne będzie założenie rachunku maklerskiego. Z uwagi na to, że każdy z inwestorów posiada własne preferencje, dlatego przy odpowiednim wyborze najlepszego konta należy zwrócić uwagę na najważniejsze aspekty. Przede wszystkim ważne są wysokości opłat za prowadzenie rachunku oraz prowizje, które pobierane są od obrotu akcjami. Oczywiście im niższe tym lepiej. Ponadto bardzo istotna jest dostępność do rynków zagranicznych, a także obsługa klienta w ojczystym języku. Ostatnią, aczkolwiek najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo depozytu. W tym celu należy dokładnie zweryfikować daną instytucję, szczególnie przy wpłacie większych sum.