Jak wybrać perfumy na prezent dla chłopaka?

Zbliża się wasza rocznica, urodziny lub dzień chłopaka, a może masz w planach zrobić swojemu mężczyźnie miłą niespodziankę bez okazji? Jednym z wielu pomysłów na prezent dla faceta jest flakonik perfum. Zastanawiasz się, jak wybrać zapach dla twojego ukochanego? Przekonaj się, że to zadanie nie jest wcale tak trudne, na jakie wygląda.

Jakie zapachy lubi twój mężczyzna…

To jest najważniejsze zagadnienie. Jeśli wybierzesz zapach, którego twój chłopak nie toleruje, prawdopodobnie niezbyt często poczujesz aromat tych perfum na swoim ukochanym. Z pewnością mniej więcej wiesz, jakie nuty zapachowe lubi twój mężczyzna. Trzymanie się znanych i sprawdzonych zapachów to bezpieczna opcja, ponieważ zyskujesz pewność, że takie perfumy spodobają się obdarowanemu.

Weź również pod uwagę styl życia swojego faceta. Jeśli to typ sportowca, wybierz lekki i odświeżający zapach cytrusowy, natomiast jeśli lubi klasykę – lepiej sprawdzi się stonowana kompozycja drzewna lub tytoniowo-skórzana.

… a jakie zapachy lubisz ty?

Kolejna istotna sprawa. Zakładając, że obdarowanemu spodoba się zapach perfum, być może będzie nimi często pachniał. Dlatego ważne jest to, aby bukiet zapachowy podobał się także tobie. Miło będzie przytulić się do ukochanego i poczuć woń perfum, które otrzymał w prezencie od ciebie.

Nuty zapachowe dla facetów

Kompozycja składająca się z nut zapachowych w różnych proporcjach to bukiet perfum. Jakie są główne zapachy przeznaczone dla mężczyzn?

  • drzewne, np. zapach drzewa sandałowego lub cedru;
  • tytoniowo-skórzane – woń imbiru, skóry, kawy, tytoniu;
  • paprociowe – rośliny paprociowe, lawenda, mech, paczula;
  • orientalne – zapach wanilii połączony z woniami zwierzęcymi, przyprawowymi;
  • cytrusowe – odświeżające owocowe zapachy, jak trawa cytrynowa i mandarynka.

Zapach należy odpowiednio dobrać do okazji, a także do wieku i upodobań chłopaka. Inne wonie będą pasować młodej osobie, która wybiera się rano na zajęcia, inne poważnemu dżentelmenowi do pracy, a jeszcze inne mężczyźnie wybierającemu się na uroczystą kolację.

Perfumy, woda perfumowana, toaletowa czy woda kolońska?

Oprócz typowej formy, którą jest flakonik perfum, na prezent możesz też podarować swojemu ukochanemu wodę perfumowaną, toaletową lub wodę kolońską. Czym te nazwy oznaczają coś zupełnie innego? Stężenie olejków zapachowych w poszczególnych produktach nieco się od siebie różni. Największe stężenie znajduje się w perfumach, następnie – malejąco – w wodzie perfumowanej, wodzie toaletowej oraz najmniejsze stężenie, które jest w wodzie kolońskiej. Pozostała część tych kosmetyków to m.in. alkohol. Odmienność poszczególnych produktów wpływa na różną intensywność oraz trwałość zapachu.

Zbierz wszystkie dostępne informacje, spróbuj rozpoznać ulubione nuty zapachowe bliskiego mężczyzny i wybierz takie perfumy, które będą się podobać tobie i jemu. Taki prezent sprawi mu radość i pozwoli poczuć, że jest dla ciebie kimś wyjątkowym.

Idealne perfumy dla faceta znajdziesz na https://www.phlov.com/66-perfumy