Jak zrobić konferencje na Messenger?

Rozwój to podstawa – z takiego założenia wyszedł także Mark Zuckerber, który postanowił rozwinąć Messenger o kolejną funkcję. Tym razem padło na grupowe wideorozmowy. Taką możliwość daje Messenger Rooms, czyli tzw. pokoje. To właśnie dzięki nimi możesz zrobić konferencję na 50 osób bez ograniczeń czasowych! Takie rozwiązanie sprawia, że nie musisz instalować dodatkowych aplikacji, aby zorganizować grupowy czat video dla swojego teamu lub grupy znajomych. O zaletach tego rozwiązania przeczytasz w artykule!

Początki pandemii koronawirusa wymusiły na wielu przejście z kontaktów „twarzą w twarz” na kontakty wirtualne. Gdy Internet stał się jedną z najpopularniejszych form kontaktu, zyskały takie platformy, jak Microsoft Teams, Google Hangouts czy Zoom. Mark Zuckerberg obserwując, jakie są potrzeby użytkowników w sieci postanowił, że też nie będzie w tyle. I tak powstał Messenger Rooms, czyli pokoje czatów. Opcja ta po raz pierwszy została udostępniona pod koniec kwietnia 2020 roku.

Konferencja wideo dla 50 osób bez limitu czasu

W konferencji na Messengerze, którą z łatwością można zorganizować dzięki pokojom, jednocześnie może wziąć udział 50 osób na nieograniczony czas. To grupowej rozmowy może dołączyć osoba, która nie posiada konta na Facebooku. Link do spotkania można przesyłać na Messenger, Instagram, WhatsApp oraz na urządzenie typu Portal. Jeśli nie ma się linku do spotkania, a chce się dołączyć do jakieś grupy, wówczas możesz po prostu wejść do pokoju z poziomu Messengera, Aktualności, grup na Facebooku lub wydarzeń.

Tworząc Messenger Rooms sam decydujesz o tym, kto może do niego wejść, a kto nie. Administrator ma także prawo usunięcia danych osób z czatu. Można także opuszczać pokój, jeśli nie odpowiada nam temat prowadzonej rozmowy. Messenger Rooms daje także możliwość blokowania osoby, bez informowania jej o tym, jeśli uważamy, że jest ona np. irytująca.

Gdy zdecydujemy się na taką opcję, wówczas ani my nie dołączymy do jej pokoju, ani ona do naszego, jeśli będzie zalogowana na Facebooku. Nowa, konferencyjna opcja na Messngerze umożliwia także stosowanie funkcji opartych na sztucznej inteligencji (np. modyfikacja oświetlenia, tło 360 stopni, efekty AR).

Możesz ustawić swoją prywatność

Messenger Rooms zapewnia także prywatność, a możliwość ustawienia pokoju według własnych preferencji, ułatwia zarządzanie nim. I tak tworząc pokój można wpuszczać do niego tylko kilkoro znajomych, z którymi zwykle spędza się najwięcej czasu. Może on być otwarty także na szerszą grupę osób, które nie mają konta na Facebooku.

Co więcej, ekipa Marka Zuckerberga sprawiła, że pokój można ustawić, jako widoczny dla wszystkich lub tylko dla znajomych. Należy jednak pamiętać, że jeśli pokój jest publiczny, to może dołączać do niego każda osoba, która ma do niego link. Na szczęście w trakcie konferencji z łatwością usuniesz niechcianych gości z czatu. Podczas spotkania można także kontrolować prywatność pokoju. Gdy go zablokujesz, nikt niepożądany nie dołączy.

Messenger Rooms – podsumowanie

Messenger Rooms, czyli tzw. pokoje to ciekawe rozwiązanie, które w Polsce funkcjonuje ponad półtora roku. Czy udane? Oczywiście! W XXI wieku, szczególnie, kiedy światowa epidemia koronawirusa wymusiła na wielu pracę zdalną, na wartości zyskały wszystkie narzędzia, które umożliwiają prowadzenie wideokonferencji. Takie rozwiązania sprawiają, że można po pierwsze, zobaczyć osoby, z którymi rozmawiamy, po drugie, łatwiej przekazać wiedzę.

Messenger Rooms można także wykorzystać prywatnie. Wspólne ćwiczenia, gdy mieszka się na dwóch końcach polski, a może dyskusja na temat nowego „Wiedźmina”, który pojawił się na Netflix – w pokojach możesz robić, co tylko zechcesz.

Materiał przegotowany przy współpracy – Sale Konferencyjne w Trójmieście