Jaka karma dla niejadka? Pies niejadek też jeść musi.

Twój pies nie chce jeść? Brak apetytu u pupila może wynikać z różnych przyczyn. Poznaj je. I znajdź karmę dla psa niejadka, która będzie znikać z miski.

Nasze kochane czworonogi mają z natury całkiem niezły apetyt. Jeśli jedzenie im smakuje, zjadają jedzenie z miski w ekspresowym tempie. Powody braku apetytu u zdrowego psiaka mogą być bardzo różne. Czasem chodzi o dobór karmy. Innym razem o zwyczaje żywieniowe. 


Poznaj pięć najbardziej popularnych przyczyn psiej niechęci do jedzenia. Z większością z nich możesz sobie poradzić bardzo szybko.

Pies nie chce jeść? Skontaktuj się z weterynarzem.

Tutaj ważne zastrzeżenie. 

Jeśli Twój pies miał dotąd bardzo duży apetyt, a jego zachowanie się zmieniło, koniecznie udaj się z nim do weterynarza. Weterynaria wskazuje wiele możliwych przyczyn takiej sytuacji. Zanim wdrożysz w życie kolejne wskazane tu rady, zbadaj swojego przyjaciela. Miej pewność, że w jego organizmie nie dzieje się nic niepokojącego.

Nie trzymaj karmy dla niejadka w misce dłużej niż kwadrans.

Gdy zdrowie psiaka jest w najlepszym porządku, sprawdź tę metodę. Jest to istotne nie tylko w przypadku mokrej, ale i suchej karmy, o czym wielu psich opiekunów zwyczajnie zapomina. Przywykliśmy do tego, że suche jedzenie teoretycznie może leżeć w misce cały dzień. Niestety traci ono wówczas swoje walory zapachowe i smakowe.

Psy lubią aromatyczne posiłki. Przyzwyczajone do stałej dostępności jedzenia, nie spieszą się do niego. A po godzinie jedzenie nie jest już tak apetyczne.

Karma dla psa niejadka musi być dobrej jakości.

Czy oznacza to, że musi być droga? Wcale nie. 

Istotne jest to, by kupować ją w sklepach zoologicznych lub gabinetach weterynaryjnych. W miejscach, w których możesz uzyskać poradę o dopasowaniu sposobu żywienia do Twojego psa. Innej karmy dla niejadka będzie potrzebować pies mały, innej rasy olbrzymie. Znaczenie ma również wiek psa i jego aktywność.

Twój pupil jest po prostu wybredny? Zmęcz go!

Skoro już o aktywności mowa, to na jedzenie może mieć wpływ jeszcze jeden czynnik. Twój pies ma za mało ruchu, a za dużo czasu na spanie. Wówczas może mu się po prostu nie chcieć jeść akurat wtedy, gdy wołasz go do miski. Dużą radochę za to będą mu sprawiać smakołyki lub okazje do zjedzenia czegoś ze stołu.

Jeśli chcesz tego uniknąć, zabieraj psa na długie spacery. Baw się z nim patykiem lub piłką. Od Ciebie nie będzie to wymagać wiele ruchu. A psiak po takiej wyprawie nabierze apetytu na jedzenie. Jeśli nadal nie chce jeść, na spacerze nagradzaj go właśnie zdrową karmą dla psa, a nie smaczkami.

Apetyt wzmaga też mokra karma dla psa.

Może śmiesznie to zabrzmi, ale psy lubią sobie pociamkać. Sucha karma jest dla nich często mniej atrakcyjna niż karma mokra. Tę drugą odbierają z początku jako ciekawą nowość. Jeśli dotąd podajesz swojemu psu wyłącznie suchą karmę, spróbuj tego sposobu. Gdy uda Ci się przełamać schemat żywieniowy, możesz się miło zaskoczyć. W wielu przypadkach pupil zajada swoją nową karmę dla niejadka, aż mu się uszy trzęsą.

Szukasz dobrej karmy dla swojego psa? Potrzebujesz porady dotyczącej jego żywienia? Zapraszamy na Bazarpupila.pl. Chętnie podpowiemy Ci, której karmy warto spróbować.