Transport w Darłowie. Co wybrać? busa, pociąg czy taxi?

Darłowo liczące czternaście tysięcy mieszkańców nie może liczyć na dobrze rozwinięty transport publiczny. Dość zwarta zabudowa miasta nie wymusza potrzeby istnienia miejskiej komunikacji publicznej. Większość mieszkańców załatwia sprawy w banku, aptece, placówkach zdrowia, edukacyjnych czy innych, nie korzystając nawet z auta. Sprawa się komplikuje jeżeli mieszkamy w dzielnicy wczasowej Darłowa- Darłówku.

Znad morza do centrum Darłowa jest kilka kilometrów, dlatego mieszkańcy muszą szukać innego transportu, jeśli nie posiadają własnego auta. Z tego powodu w Darłowie funkcjonuje kilka firm przewozowych, które przewożą mieszkańców i turystów na trasie Darłowo- Darłówko-Darowo, głównie busami. 

w sezonie wakacyjnym busy kursują na tej trasie co godzinę. Głównym przystankiem odjazdowym w Darłowie jest przystanek przy Kościele Mariacki. W Darłówku Wschodnim jest to pętla przy ul. Wilków Morskich, a w Darłówku Wschodnim przystanek przy ul. Słowiańskiej. Poza wakacjami busy kursują rzadziej, ale pozwala to mieszkańcom na szybki dojazd do Darłowa i z powrotem.

Inne środki transportu
Dla wygodniejszych w Darłowie działa wiele firm przewozowych działających jako taxi. Głównym postojem taksówek jest plac przy PKS. Dla lubiących nocne imprezy dostępne są również taksówki oferujące swoje usługi 24 godziny na dobę. Jedną z nich jest Kamyk Taxi, której ofertę znajdziecie na stronie http://taxi-darlowo.pl 

Podróż do innych miast
Mieszkańcy Darłowa mogą również korzystać z ofert PKP, w ramach której z dworca PKP odjeżdża szynobus do Sławna. Do tego i do innych miast kursują również busy i autobusy z Dworca PKS.