Przydomowa oczyszczalnia ścieków dla 4-osobowej rodziny - jak wybrać?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to nowoczesne i w pełni ekologiczne rozwiązanie powszechnie stosowane w domach jednorodzinnych. Wybór właściwej oczyszczalni jest niezwykle ważny, ponieważ to od niego będzie w dużej mierze zależał komfort codziennego funkcjonowania rodziny przez najbliższe lata. Dlatego warto wiedzieć, na co trzeba zwrócić uwagę, wybierając przydomową oczyszczalnię ścieków dla 4-osobowej rodziny.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków z bezwonnym systemem SBR

Szukając idealnej przydomowej oczyszczalni ścieków dla 4-osobowej rodziny, warto wybierać innowacyjne modele wyposażone w technologie przyjazne dla środowiska. W takim wypadku można rozważyć zamówienie oczyszczalni one2clean w wersji 5 lub 7 od firmy Ekodren, ponieważ jest to produkt wykorzystujący technologię SBR, która zapewnia sekwencyjne oczyszczanie ścieków osadem czynnym w dwustrefowym zbiorniku. Ponadto ta innowacyjna przydomowa oczyszczalnia ścieków charakteryzuje się również odpornością na działanie wysokich wód gruntowych i na duże obciążenia spowodowane ruchem pojazdów osobowych. Co więcej, w tym modelu wszystkie ścieki są od razu natleniane, dzięki czemu z konstrukcji nie wydobędą się żadne nieprzyjemne zapachy.

Postaw na energooszczędność i nowoczesne funkcje

Przydomowa oczyszczalnia ścieków do domu jednorodzinnego musi być wydajna, wygodna w obsłudze oraz energooszczędna. Dlatego warto wybierać te oczyszczalnie, które nie posiadają elektrozaworów, a ich praca idealnie dostosowuje się do bieżącego zużycia wody. Poza tym dobrą alternatywą będą również modele bez pomp zanurzonych w ściekach oraz oczyszczalnie umożliwiające pełne napowietrzanie osadnika gnilnego. Ponadto to ważne, aby dana oczyszczalnia umożliwiała stały monitoring poziomu ścieków i miała wbudowany automatyczny tryb pracy wakacyjnej. Dodatkowo w nowoczesnych przydomowych oczyszczalniach ścieków typu EkoDuel 10 Plus od Ekodren, można znaleźć również cyfrowy panel sterujący z wyświetlaczem LCD, który znacznie ułatwi obsługę tego urządzenia.

Biologiczna oczyszczalnia ścieków - https://ekodren.pl/k/przydomowe-oczyszczalnie-sciekow/oczyszczalnie-biologiczne/

Jaka jeszcze powinna być idealna oczyszczalnia ścieków dla 4-osobowej rodziny?

Szukając optymalnego rozwiązania na lata, warto postawić na przetestowane oczyszczalnie od renomowanych producentów, które zostały zaprojektowane w zgodzie z przepisami dotyczącymi szeroko rozumianej ochrony środowiska. Dlatego takie urządzenia powinny być bezwonne i bezawaryjne oraz muszą posiadać również odpowiednie certyfikaty. Nie bez znaczenia będzie także szybki i bezpieczny montaż przydomowej oczyszczalni ścieków oraz częstotliwość, z jaką trzeba będzie ją opróżniać. Wybierając dany model, warto jeszcze zwrócić uwagę na sposób czyszczenia i serwisowania zbiornika oraz dostępność części zamiennych.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków firmy Ekodren musi także umożliwiać skuteczną separacją osadu w zbiorniku i być wyposażona w nowoczesne filtry. Poza tym dobry jakościowo produkt powinien posiadać wieloletnią gwarancją, dzięki której klient zyska pewność, że wybrane przez niego rozwiązanie z powodzeniem posłuży mu na lata.