Jaka miska dla psa?

Miska dla psa to jedno z akcesoriów, które każdy posiadacz pupila powinien posiadać. Jaki model misek dla psa wybrać? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Przy zakupie miski dla psa należy wziąć pod uwagę koszt, styl, bezpieczeństwo, przeznaczenie, trwałość i łatwość czyszczenia. Jeśli się nad tym zastanowić, miska dla Twojego psa jest ważnym elementem jego podstawowego odżywiania. Poniżej przedstawiamy najważniejsze rodzaje dostępnych misek dla psów oraz zalety i wady każdej z nich.

Jaka miska dla psa?

Plastikowe miski dla psów są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Są one zazwyczaj niedrogie i mało prawdopodobne, że potłuką się w razie upadku. Wiele z nich nadaje się do mycia w zmywarce. Jednak plastikowe miski nie są zalecane dla wielu psów. Miski wykonane z tworzywa sztucznego mogą być łatwo gryzione lub drapane przez psa, co powoduje powstawanie miejsc, w których mogą gromadzić się bakterie. Ponadto u niektórych psów może pojawić się alergia na plastik, powodująca łagodną reakcję skórną na brodzie lub twarzy. Prawdopodobnie najlepiej jest znaleźć zdrowsze rozwiązanie dla posiłków Twojego psa.

Miska dla psa – postaw na wygodę pupila

Ceramiczna lub kamionkowa miska dla psa to świetny sposób na wyrażenie swojego stylu. Miski te są często ozdobione zabawnymi wzorami, a nawet mogą być wykonane ręcznie przez artystów. Dzięki ochronnej glazurze są łatwe do utrzymania w czystości, zwłaszcza jeśli można je myć w zmywarce. Jednak ceramiczne miski dla psów łatwo się tłuką w przypadku upuszczenia. Nawet przy ostrożnym obchodzeniu się z nimi, miski te mogą odprysnąć lub pęknąć i stać się niebezpieczne dla Twojego psa. Mniejsze, mniej widoczne pęknięcia mogą być siedliskiem bakterii. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać, czy miski ceramiczne nie są uszkodzone.

Miska dla psa - wybierz profesjonalne akcesoria

Miski dla psów ze stali nierdzewnej są zdecydowanie najtrwalsze i można je myć w zmywarce. Miski te są czasami wyposażone w antypoślizgową krawędź na spodzie, aby zapobiec rozlaniu. Miski ze stali nierdzewnej nie są często dostępne w kolorach lub wzorach, choć niektóre można znaleźć. Są one jednak praktycznym, niedrogim wyposażeniem dla psa, które przetrwa próbę czasu.

Nadal jednak ważne jest, aby odpowiednio dbać o te miski. Mogą się na nich pojawić plamy lub rdza, zwłaszcza jeśli są pozostawione na zewnątrz. Ponadto psy, które lubią gryźć swoje miski, mogą nawet uszkodzić miski ze stali nierdzewnej i swoje własne zęby.

Podwyższone miski dla psów składają się zazwyczaj z dwóch plastikowych, ceramicznych lub wykonanych ze stali nierdzewnej misek umieszczonych na stojaku. Stojak jest zazwyczaj wykonany z metalu, drewna lub tworzywa sztucznego. Eksperci uważają, że podwyższone karmienie jest zdrowsze dla psów, prawdopodobnie zapobiega problemom żołądkowo-jelitowym. Ponadto ten rodzaj miski może być wygodniejszy dla niektórych psów, zwłaszcza psów ras olbrzymich.

Jeśli Twój pies ma tendencję do łapania swojej miski, stojak powinien być umieszczony przy ścianie, aby zapobiec przewróceniu się miski. Podwyższone miski dla psów mogą być droższe, ale często są warte swojej ceny. Niektóre z nich mają nawet przegródkę do przechowywania jedzenia, co może być dobrym lub złym rozwiązaniem, w zależności od zdolności Twojego psa do powodowania zniszczeń!