Glover Teixeira straci pas mistrzowski?

Glover Teixeira po wygranej z Janem Błachowiczem został mistrzem UFC. Brazylijczyk 11 czerwca podejdzie do swojej pierwszej obrony pasa w starciu z Jirim Prochazką. Kto zdaniem zakładów bukmacherskich wygra to starcie?

Młodość czy doświadczenie?

Nachodzące starcie Teixeiry z Prochazką jest zapowiadane jako pojedynek młodości i doświadczenia. Brazylijczyk jest jednym z najstarszych mistrzów UFC w historii, ponieważ wywalczył pas w wieku 42 lat, pokonując w swoim ostatnim pojedynku Jana Błachowicza. Wygrana z polskim mistrzem była sporym zaskoczeniem dla zakładów bukmacherskich, które wyraźnie faworyzowały Polaka, jednak eksperci zwracali uwagę, że Brazylijczyk już kilka razy w swojej karierze zaskoczył lepiej notowanych rywali.

Glover Teixeira wygrał 33 z 40 zawodowych walk, w tym ma obecnie serię 6 kolejnych triumfów. Brazylijczyk mierzący 187 cm po raz ostatni przegrał w 2018 roku, a w dodatku po decyzji sędziów. Poprzedni raz został znokautowany w 2017 roku przez A. Gustafssona. Trzeba jednak przyznać, że tamta walka pozwoliła mu wyciągnąć odpowiednie wnioski.

JiriProchazka to z kolei jeden z najnowszych nabytków UFC, który wraz z drzwiami wszedł do tej federacji. Czech już od kilku lat generował olbrzymie zainteresowanie ze względu na znakomitą formę i serię wygranych, jednak wiele osób czekało na prawdziwą weryfikację w oktagonie UFC. Trzeba przyznać, że początek jest dla niego wyjątkowo udany, ponieważ po dwóch wygranych z rzędu i w dodatku przed czasem, dostał walkę o pas w swoim trzecim pojedynku. Ciekawostka dotycząca tego zawodnika jest taka, że od 2016 roku wygrał wszystkie walki przed czasem i ani razu nie potrzebował decyzji sędziów.

 

Zakłady bukmacherskie i opinia eksperta

UFC zakłady bukmacherskie, które są dostępne w Superbet, już dzisiaj proponują kursy główne na nadchodzący pojedynek o pas mistrzowski. Faworytem jest obrońca tytułu, czyli Glover Teixeira. Nie będzie to jednak łatwe starcie do typowania, dlatego też o pomoc poprosiliśmy naszego eksperta, który od lat śledzi gale UFC i zakłady bukmacherskie.

„Nadchodzące starcie pomiędzy Teixeirą i Prochazką będzie bardzo ważne dla Janka Błachowicza. Polak wygrał swój ostatni pojedynek z naprawdę wymagającym rywalem, więc bardzo prawdopodobne, że w kolejnej lub jeszcze następnej walce dostanie ponowną okazję, aby zostać mistrzem UFC. Glover Teixeira ostatnio zapowiedział, że jeśli pokona Prochazkę, to chętnie da Polakowi rewanż. Nic więc dziwnego, że większość Polaków będzie trzymała za niego kciuki. Uważam jednak, że wbrew przewidywaniom zakładów bukmacherskich może być tutaj niespodzianka. Prochazka prezentuje się znakomicie już od dłuższego czasu, ale walka z Dominickiem Reyesem pokazała, że nawet w UFC nic nie robi sobie z klasy przeciwników i idzie, jak po swoje. Uważam, że ta walka skończy się przed czasem, a jeśli miałbym wskazywać wygranego, to wydaje mi się, że zwycięży tutaj młodość”.

 

UFC 275 – pozostałe walki

Drugą walką o pas na UFC 275 będzie starcie, w którym Valentina Shevchenko zmierzy się z Tailą Santos. Tutaj również rozstrzygnięcie może być kluczowe dla Joanny Jędrzejczyk, jednak Polka najpierw będzie musiała wykonać swoje arcytrudne zadanie, czyli pokonać WeiliZhang.

Valentina Shevchenko w zawodowej karierze stoczyła 25 walk, w których zanotowała 22 wygrane i 3 porażki. Jej rywalka, czyli Taila Santos 20 razy wychodziła do oktagonu i w tym czasie odniosła 19 zwycięstw i jedną porażkę.

Shevchenko jest zawodniczką, która w równych proporcjach rozkłada swoje wygrane. Zawodniczka z Kyrgistanu zanotowała 8 zwycięstw przez KO/TKO, 7 przez poddanie i 7 po decyzjach sędziów. Jej rywalka, czyli Taila Santos głównie bazuje na KO/TKO, ponieważ ponad 50% swoich wygranych zaliczyła właśnie w ten sposób. Brazylijka w całej karierze zanotowała tylko jedną porażkę, właśnie w federacji UFC, a do tego po decyzji sędziów. Łącznie 4 z 5 poprzednich walk z jej udziałem odbyło się na pełnym dystansie.

  

Najciekawsze walki:

  • Glover Teixeira (33-7) vs. JiriProchazka (28-3-1) – o pas mistrzowski
  • Valentina Shevchenko (22-3) vs. Taila Santos (19-1) – o pas mistrzowski
  • Joanna Jędrzejczyk (16-4) vs. WeiliZhang (21-3)
  • Brendan Allen (18-5) vs. Jacob Malkoun (6-1)
  • Joselyne Edwards (10-4) vs. Ramona Pascual (6-3)

Już wkrótce w Darłowie powstaną nowe bloki mieszkalne! Sprawdź postęp prac na budowie w specjalnym artykule.

 

Joanna Jędrzejczyk vs WeiliZhang

Pierwsze starcie tych zawodniczek na zawsze zapisało się na kartach historii kobiecego MMA. Był to jeden z najbardziej krwawych i spektakularnych pojedynków, w których decyzję o zwyciężczyni musieli podjąć sędziowie. Nawet oni nie byli jednak do końca przekonani, ponieważ podjęli niejednogłośną decyzję.

Joanna Jędrzejczyk po tamtej walce nie wyglądała zbyt dobrze i odniosła naprawdę solidne obrażenia, więc nic dziwnego, że Polka potrzebowała trochę czasu, aby wrócić do oktagonu. Dwa lata przerwy z pewnością mogą wpłynąć na jej dyspozycję, jednak sama JJ zapewnia, że jest dobrze przygotowana do wielkiego rewanżu. Prawdę mówiąc, pojedynek Zhang i Jędrzejczyk jest mocniej wyczekiwany, niż starcie o pas mistrzowski kobiet, ale nie można się temu dziwić, ponieważ te zawodniczki przez lata były na szczycie dywizji kobiet i teraz wracają w wielkim stylu.

Jędrzejczyk większość walk w swojej karierze wygrała po decyzjach sędziów i bez wątpienia nie jest to zawodniczka, która bazuje na nokautującym ciosie. W przypadku Chinki większość rywalizacji, ponieważ aż 10 wygrała właśnie po KO/TKO, więc można się tutaj spodziewać grzmotów na najwyższym poziomie.

Chcesz obejrzeć walkę Joanny Jędrzejczyk, a nie wiesz, na którą godzinę nastawić budzik? Wstępna rozpiska transmisji wskazuje, że karta główna, na której znajduje się starcie z udziałem Polki, zaplanowana jest od 4:00, więc można zakładać, że przed 5:00 Joanna Jędrzejczyk nie wyjdzie do oktagonu.

  

W jakich godzinach odbędą się walki?

Transmisja:

00:00 – karta wstępna
02:00 – karta wstępna
04:00 – karta główna

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95