Najlepsze smycze dla psów

Na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów, które możemy kupić dla swojego psa. Aby wybrać odpowiednią smycz i obrożę musimy poświęcić na to odrobinę czasu. Smycze dla psów tylko z pozoru niewiele się od siebie różnią. Ich zakup wydaje się prosty i oczywisty. Nic bardziej mylnego. W sklepie czeka na nas smycz automatyczna, smycz flexi oraz smycz regulowana. Może różnić się długością i materiałem wykonania. Jest to obowiązkowy element, który zabieramy na spacer z pupilem. Podobnie obroża każdego psa powinna być wygodna i komfortowa w noszeniu. Do wyboru mamy obrożę z metalową sprzączką, na klamrę, a nawet świecącą w ciemności.

Najlepsza smycz dla twojego pupila

Kiedy wychodzimy na spacer z naszym psem niemal zawsze zabieramy ze sobą smycz. Nawet jeśli nasz pies słucha się komend, jest przyjaźnie nastawiony do ludzi i wraca na zawołanie, to wciąż pozostają miejsca, gdzie czworonogi muszą być trzymane na smyczy. Należy do nich komunikacja miejsca, las, park czy poczekalnie przed wejściem do gabinetu u weterynarza. Smycz dla psa musi być wygodna i komfortowa. Podczas spaceru zwierzak załatwia swoje potrzeby, ale także eksploruje otoczenie. Wchodzi w każdy kąt i wszystko wącha. Właśnie dlatego warto sprawdzić smycze i obroże na malier.pl. Szeroka gama produktów pozwoli wybrać idealny produkt. Warto pamiętać, że znaczenie ma rodzaj smyczy, ale także jej długość. Jeśli będzie zbyt krótka, pies będzie nas ciągnął. Jego pragnienie podejścia do źródła interesującego zapachu jest zdecydowanie silniejsze. Taka sytuacja będzie frustrowała zarówno psa, który będzie podgryzał smycz, jak i właściciela.

Jaka powinna być długość smyczy oraz z czego powinna być wykonana? 

Smycz, którą zabieramy na spacer, powinna mieć co najmniej trzy metry długości. Taka miara sprawi, że pies będzie mógł swobodnie się poruszać i podchodzić w miejsca, które chce powąchać. A wszystko bez ciągnięcia za sobą opiekuna. Prawidłowa długość smyczy umożliwia również swobodną zmianę tempa chodzenia. Smycz dla naszego pupila powinna być wykonana w sposób solidny. Tylko wtedy nie zerwie się, nawet jeśli pupil mocno nas pociągnie. Ogromną rolę odgrywa tutaj materiał wykonania. Powinien być dostosowany do sytuacji, w której będziemy smycz używać. Na krótki spacer w parku, czy osiedlowym skwerze, wystarczy klasyczna smycz. Jednak jeśli planujemy dłuższą wyprawę i kontakt z wodą, warto pomyśleć o modelu bardziej zaawansowanym. Świetnie sprawdzi się smycz wykonana z taśmy wodoodpornej, która wygląda jak naturalna skóra. Taka smycz jest trwała, odporna na zabrudzenia i wszelkie zapachy. Pies bez obaw będzie mógł pływać i bawić się w błocie.