Opiekunka w Niemczech pewne miejsce pracy?

Sytuacja na polskim oraz europejskim rynku pracy nieustannie zmienia się i fluktuuje, jednak główny trend jest stały i jasny. Z roku na rok spada bezrobocie, a pracodawcom coraz trudniej znaleźć chętnych do pracy. Dotyczy to bardzo wielu branż, ale jedną z wyróżniających się bardziej na tym tle jest branża opieki w Niemczech. Już teraz do opieki nad niemieckimi seniorami potrzeba setek tysięcy osób, a wciągu najbliższej dekady te liczby będą tylko większe. Nic więc dziwnego, że Niemcy muszą posiłkować się pracownikami z zagranicy, głównie z Polski. Jednak tak naprawdę z czym wiąże się praca opiekunki, jakie są wymagania, no i zarobki?

Jeśli chodzi o wymagania, jakie trzeba spełniać aby z powodzeniem pracować w opiece w Niemczech, to tak naprawdę są dwa główne. Po pierwsze, oczywiście znajomość języka niemieckiego na przyzwoitym poziomie. Nie chodzi o to żeby był on idealny. Wystarczy, że opiekunka będzie mogła bez większych problemów dogadać się ze swoim podopiecznym , jego rodziną, czy innymi osobami z otoczenia. Oczywiście język przydaje się także w zwykłym codziennym życiu na obczyźnie. Druga sprawa, to posiadanie doświadczenia w opiece nad osobami dorosłymi, najlepiej starszymi. Jednak tu także dopuszczane są osoby, które zdobyły takie doświadczenie poprzez opiekę w domu nad swoimi dziadkami, czy rodzicami.

Skoro było o wymaganiach, to teraz czas na to co może zaproponować zawód opiekunki osoby starszej w Niemczech. Zarobki podawane w ofertach pracy np. na stronie SenioPort.pl oscylują w przedziale 1600-2000 euro netto za miesiąc. Oprócz tego opiekunka do osoby starszej może liczyć na darmowe zakwaterowanie i wyżywienie. Część agencji opiekunek osób starszych zapewnia także bezpłatny transport na sztelę oraz późniejszy powrót do kraju. Dobrych i sprawdzonych ofert pracy w opiece Niemcy szukać najlepiej na serwisie: https://www.senioport.pl/oferty-pracy-opieka. Publikowane tam oferty pracy dla opiekunek osób starszych pochodzą tylko od najlepszych agencji opiekunek, które od lat działają na polskim rynku.