Jaki plecak szkolny wybrać?

Wybierając plecak do szkoły, należy patrzeć nie tylko na to, że powinien mieścić wszystko, czego potrzebujesz, ale także był lekki i wygodny do przenoszenia. Dobrze, jeśli tył tornistra jest prawidłowo wyprofilowany, a szelki są szerokie i zakryte miękką gąbką. Pozwoli to na równomierne rozłożenie  transportowanego ciężaru i zapewni komfort Twojemu dziecku. Plecak szkolny powinien bez problemu pomieścić segregatory i zeszyty formatu A4 oraz posiadać szereg przegród i przegródek, które ułatwią organizowanie i porządkowanie akcesoriów. Pomocne będą gadżety uczniów, takie jak odblaski, ponieważ poprawiają widoczność ucznia na drodze i zapewniają bezpieczeństwo, nawet w ciemne dni. Warto też wziąć pod uwagę, że tornister spodoba się dziecku i spełni jego oczekiwania. Szeroka dostępność wzorów oraz bogactwo wzorów sprawia, że każde dziecko powinno znaleźć swój ulubiony wzór.

Wymarzony plecak do szkoły — co do niego spakować?

Plecaki szkolne powinny zawierać głównie zeszyty i artykuły papiernicze. W zależności od potrzeb i klasy, do której uczęszcza dziecko, przydatne są również przybory plastyczne takie jak ołówki, plastelina, markery, klej, bibuła, kolorowy papier. Piórnik to niezbędny element plecaka, w którym zmieszczą się niezbędne długopisy, ołówki, markery, nożyczki i linijka. Plecak powinien również nadawać się na przenoszenie lunchu i butelki wody, a
niektóre plecaki posiadają dodatkowe przegródki lub miękkie kieszenie, które umożliwiają łatwy dostęp do jedzenia i napojów. Jeśli plecak jest wystarczająco przestronny, zawiera również torbę na buty lub strój sportowy. Małe dzieci również chętnie zabierają ze sobą zabawki do szkoły, np. figurki, maskotki, gry lub inne przedmioty, które pomagają mu zaprzyjaźnić się z rówieśnikami i dostarczają rozrywki podczas przerw.

Plecaki szkolne dla dzieci 0 jak dopasować rozmiar?

Dobry plecak szkolny musi być dostosowany do wzrostu dziecka. Zbyt duży plecak będzie miał wpływ na postawę i stan kręgosłupa. Najważniejszym parametrem jest wysokość pleców. Przy odpowiednio dopasowanych szelkach, górna krawędź plecaka powinna znajdować się na wysokości ramion przy dolnej krawędzi na końcu kręgosłupa. Jeśli my nie możemy wypróbować torby, aby wiedzieć, że idealny plecak dla osoby o wzroście 120 cm to około 38-40cm. Jeśli chodzi o szerokość plecaka, nie może ona przekraczać obrysu ramion. 

Jaki będzie dobry plecak szkolny dla ucznia?

W plecakach szkolnych priorytetem jest zdrowie i komfort ucznia. Dlatego musimy zwrócić uwagę, czy plecak ma sztywny tył i anatomiczne wyprofilowanie. Dzięki nim łatwiej utrzymać prawidłową sylwetkę. Plecak szkolny ze wzmocnionymi plecami szczególnie polecany dla najmłodszych uczniów. Waga plecaka z wyposażeniem nie może przekraczać 10 do 15 % wagi ucznia podstawowych klas od 1 do 3. Dlatego musimy zwrócić uwagę na wagę samego plecaka, a także na rozmieszczenie komór, co ma znaczenie dla optymalnego rozłożenia ciężaru.