Rok szkolny już niebawem - jaki plecak wybrać?

Przed pierwszym dniem września, każdy uczeń chce skompletować wyprawkę na nowy rok szkolny. Podstawowym elementem wyposażenia jest plecak szkolny, który zgodnie z oczekiwaniami dzieci powinien być efektowny, a według kryteriów rodziców - praktyczny. Jak to pogodzić?

Plecaki szkolne bywają niezwykle różnorodne. Wymarzony plecak powinien być zarówno solidnie skonstruowany, ale jednocześnie atrakcyjny wizualnie. Czym zatem wyróżniają się najlepsze plecaki szkolne? Zobacz na co zwrócić szczególną uwagę.

Dobry plecak szkolny, czyli połączenie wygody i ergonomii

Często zdarza się, że plecaki szkolne są przeładowane podręcznikami, przyborami, strojem na WF i pozostałymi uczniowskimi niezbędnikami. Przepełniony plecak może znacząco obciążać kręgosłup użytkownika i wydatnie wpływać na pozycję pleców dziecka. Dlatego też jednym z ważniejszych kryteriów wyboru nowego plecaka powinny być zasady ergonomii. Wybierając plecak należy go dokładnie przymierzyć, wyregulować paski i sprawdzić, jak ma wyprofilowane plecy. Dobre będą również szerokie szelki, ale nie mogą np. wsuwać się uczniom pod pachy. To szczególnie ważne, jeśli dziecko codziennie musi pokonywać długą drogę do szkoły. Wygoda i właściwa konstrukcja to więc jedne z najważniejszych zasad, jeśli zastanawiamy się, jaki plecak szkolny wybrać dla dziecka. Skoro już mowa o komforcie, ważna jest również waga plecaka. Przy zakupie plecaka szkolnego dobrze sprawdzić, jak zachowuje się, kiedy obciążony: czy zsuwa się pleców, czy przeciąża na jedną stronę. Jednocześnie jest to bardzo dobry test na wytrzymałość plecaków szkolnych, które często bywają atrakcyjne pod względem wizualnym, jednak znacznie gorzej uszyte.

Idealny plecak do szkoły - zaglądamy do środka

Podczas zakupów, warto także zajrzeć co kryje w plecaku szkolnym. Mowa tu przede wszystkim o praktycznym wymiarze, czyli np. specjalnej kieszeni na drugie śniadanie, które nie powinno mieć kontaktu z innymi przedmiotami. Coraz częściej plecaki szkolne posiadają specjalne, wodoszczelne kieszenie na butelki, które uchronią książki i elektronikę w przypadku rozlania zawartości wewnątrz plecaka. Wreszcie plecak szkolny powinien być wyposażony w wygodne podziałki, które ułatwią uczniom szybkie znalezienie wewnątrz właściwego zeszytu czy piórnika. W wyborze plecaka warto mieć też pod uwagę kwestie bezpieczeństwa. Z pewnością dobrze widziane będą wszelkie elementy odblaskowe, zwłaszcza jeśli dziecko, wracając same do domu, musi iść ulicą lub często przez nią przechodzić.

Teraz, skoro wiesz już na co zwracać uwagę żeby wybrać plecak idealny dla swojej pociechy, bez trudu znajdziesz właściwy produkt.