Baseny ze stali nierdzewnej - skąd ich popularność?

Jako że polski klimat nie sprzyja całorocznej kąpieli w basenie, to najczęściej wybór pada na modele wykonane z tworzyw sztucznych, dmuchane. Komfort pływania i ich wytrzymałość pozostawiają wiele do życzenia. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wybudowanie basenu w przydomowym ogrodzie, na co decyduje się coraz więcej osób. Stanowi oznakę prestiżu, zapewnia mnóstwo rozrywki. Można się zrelaksować, zadbać o kondycję i sylwetkę. Jeśli komuś zależy na basenie, który posłuży przez wiele lat i będzie pełnić też funkcję dekoracyjną, to warto pomyśleć nad modelem wykonanym ze stali nierdzewnej. Wyróżnia się wysokimi walorami zarówno użytkowymi, jak i estetycznymi.

Nietypowy basen o oryginalnym designie

Osobom szukającym basenu trwałego, odpornego na czynniki zewnętrzne, wyróżniającego się niezwykłą estetyką można polecić modele ze stali nierdzewnej. Jest to oczywiście droższe rozwiązanie od klasycznych basenów, ale posłuży przez wiele lat w niezmienionym stanie. Nie straci swoich walorów użytkowych ani estetycznych nawet w przypadku intensywnej eksploatacji. Znika konieczność przeprowadzenia remontów i poddawania basenu zabiegom renowacyjnym. W dłuższej perspektywie będzie to wobec tego bardzo korzystne cenowo rozwiązanie, można zaoszczędzić czas i pieniądze. Inwestor ponosi jednorazowy koszt, po czym basen służy mu przez długi czas przy niewielkiej ingerencji użytkownika. Polski producent Lepsod ma w swojej ofercie rozmaite baseny, wanny i jacuzzi wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Wieloletnie doświadczenie i bogate zaplecze technologiczne pozwalają na zrealizowanie najbardziej skomplikowanych projektów, aby spełnić oczekiwania wymagających klientów. Baseny ze stali nierdzewnej powstają przy wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Wycina się je plazmowo i laserowo, co pozwala uzyskać dowolne kształty i wymiary.

Nowoczesne baseny kąpielowe o wielu funkcjach

Baseny ze stali nierdzewnej są niepodatne na uszkodzenia mechaniczne, nie odkształcają się ani nie odbarwiają. Nawet po kilkudziesięciu latach intensywnego użytkowania nadal zachowują wysoką estetykę. Stal nierdzewna jest odporna na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, higieniczna. Basen z idealnie wygładzonymi ścianami to gwarancja zminimalizowania ryzyka rozwoju drobnoustrojów. Można wobec tego pływać w czystym basenie, wolnym od patogenów. Stal nierdzewna to surowiec przyjazny dla człowieka i środowiska naturalnego, ekologiczny. Wykonane z niego baseny mogą być użytkowane zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. Dostarczane są w całości, co zapewnia szybką i bezproblemową instalację. Na szczególną uwagę zasługują baseny z przeciwprądem. Zapewniają one błogi relaks w domowym zaciszu, można poczuć się jak w SPA. Świetnie sprawdzają się także w przypadku osób aktywnych fizycznie, bo pływanie w nich staje się bardzo korzystną formą treningu. Możliwe jest nawet regulowanie prędkości przepływu wody. Basen z przeciwprądem to również sposób na cieszenie się czystą wodą przez dłuższy czas, bo oczyszcza się samoczynnie.