Czy w samochodzie z wypożyczalni można przewozić zwierzęta?

Chcesz wypożyczyć auto do poruszania się po mieście, w tym niejednokrotnie zabierające ze sobą swojego pupila? A może wybierasz się na wakacje z czworonożnym przyjacielem i masz wątpliwości, czy wypożyczalnia pozwoli Ci jeździć ze zwierzakiem? Czy w samochodzie z wypożyczalni można w ogóle przewozić jakiekolwiek zwierzęta? Rozwiewamy wątpliwości!

Podróż z pupilem w aucie z wypożyczalni - tak czy nie?

To, czy w aucie z wypożyczalni można przewozić czworonoga, jest uzależnione przede wszystkim od wewnętrznego regulaminu danej firmy. Niektóre wypożyczalnie dają taką możliwość, zastrzegając sobie przy tym prawo pociągnięcia właściciela do opłacenia dodatkowych kosztów w razie zabrudzenia lub uszkodzenia pojazdu. Inne - z uwagi na komfort samego zwierzaka, jak również ryzyko, że w samochodzie będzie kiedyś jechała osoba z alergią - nie zapewniają takiej opcji. Podsumowując, ostateczne warunki lub brak możliwości transportu zwierzaka określa wypożyczalnia samochodów. Wrocław to duże miasto, gdzie znaleźć można kilka wypożyczalni: nim wynajmiesz samochód w którejś z nich, koniecznie upewnij się, że możesz zabrać zwierzaka ze sobą!

Jakie warunki trzeba spełnić, by przewozić pupila autem z wypożyczalni?

Jeśli wiesz już na pewno, że dana wypożyczalnia daje możliwość przewożenia czworonoga w samochodzie, koniecznie upewnij się, że zaoferujesz swojemu zwierzakowi odpowiednie warunki. Przede wszystkim czworonóg może być zestresowany koniecznością przejazdu, zwłaszcza w nieznanym sobie samochodzie, w którym znajduje się bogata mieszanka zapachów różnych osób. Dlatego też, w miarę możliwości, daj zwierzakowi kilka chwil na oswojenie się z sytuacją, nim umieścisz go na siedzeniu lub w klatce kennelowej w bagażniku.

Drugą kwestią, na którą koniecznie musisz zwrócić uwagę, jest bezpieczeństwo Twojego przyjaciela. Jeśli masz taką możliwość, zorganizuj dla niego klatkę kennelową: umieścisz ją w bagażniku, co niesie za sobą dwie, niezaprzeczalne korzyści. Przede wszystkim Twój przyjaciel będzie bezpieczny, a ponadto - uchronisz się przed koniecznością usuwania z samochodowej tapicerki sierści.

Jeżeli nie masz takiej klatki - zainwestuj w specjalny adapter do pasów, który dopniesz do szelek zwierzaka. To zabezpieczy go przed urazem w razie gwałtownego hamowania pojazdu!

Posprzątaj po sobie

Ostatnią kwestią, o której musisz koniecznie pamiętać przed zwrotem samochodu, którym podróżował także Twój pupil, jest upewnienie się, że wnętrze jest czyste. Odkurz samochód i upewnij się, że nie pozostały w nim żadne resztki sierści czy innego rodzaju zabrudzenia. W innym wypadku nie tylko postawisz się w złym świetle, ale również może okazać się, że wypożyczalnia wypierze samochód na Twój koszt, by ponownie doprowadzić go do stanu używalności.

Jak widzisz, przewóz psa czy kota lub innego zwierzaka jest możliwy, jeśli spełnisz określone z góry warunki. Dlatego też przed wynajęciem pojazdu dokładnie sprawdź, czy punkt z którego usług chcesz skorzystać, w ogóle daje Ci taką możliwość!