Prostowanie felg ratunek dla naszych kół

Wjechanie w głęboką dziurę, najechanie na krawężnik lub przeszkodę może mieć przykre konsekwencje dla naszej felgi. Czasami wystarczy chwila zagapienia i nieszczęście gotowe. Jednakże, taka szkoda nie musi wiązać się z zakupem nowych obręczy. Regeneracja stalowych i aluminiowych felg to dzisiaj bardzo powszechna metoda, która może uratować nasz komplet kół.

Prostowanie felg – ratunek dla naszych kół

Prostowanie felg to nic innego jak rekonstrukcja uszkodzonych obręczy. Zadaniem prostowania jest nie tylko naprawa ale i usunięcie bicia felgi czy wypełnienie rys. W zależności od charakteru uszkodzenia, może się okazać, że na dyskomfort jazdy nie odpowiada uszkodzona obręcz, a zniszczona oś felgi. W takim wypadku naprawa niestety nie będzie możliwa. Do prostowania felg stalowych oraz aluminiowych wykorzystuje się dwie odrębne metody:

Felgi stalowe prostujemy za pomocą odpowiednio wyprofilowanych łap i rozpórek, które z ogromną siłą oddziałują na zgięte elementy obręczy. Szacuje się, że na wyprostowanie felgi potrzeba około dwóch, trzech godzin, a czas ten jest uzależniony od średnicy koła, a także rozmiaru uszkodzeń. W odróżnieniu od felg stalowych, te aluminiowe prostuje się na gorąco. Alufelgę należy cały czas podgrzewać, zapobiegając tym samym jej pęknięciu podczas prostowania. Ubytki oraz wgniecenia, które nie mają wpływu na bezpieczeństwo, uzupełnia się spoinami, a jeżeli felga pokryta jest rysami, braki zapełnia się szpachlą i maluje na nowo lakierem. Warto zaznaczyć, że prostowanie felg bardzo osłabia konstrukcję aluminium, dlatego nie powinno się naprawiać dużych uszkodzeń. Wszelkiego rodzaju prace na felgach zawsze należy powierzać specjalistom. Ponadto warto pamiętać, że wyprostowane felgi rzadko uzyskują idealny kształt, więc do ich wyważania wymagane jest zastosowanie ciężarków.

Prostowarka do felg – urządzenie czyniące cuda

Prostowarka do felg – urządzenie przywracające pierwotny kształt felgom stalowym i aluminiowym. Jest ona niezbędna, jeżeli chcemy uzyskać efekt idealnie prostej felgi, która – zdeformowana – znacznie umniejsza komfort jazdy, a w skrajnych przypadkach, całkowicie odbiera możliwość dalszego podróżowania. Aby prostowanie było skuteczne nie wystarczy samo urządzenie, ale również wiedza. Osoba zajmująca się prostowaniem felg, powinna ukończyć specjalne szkolenie tematyczne, aby należycie wykonać usługę. Zanim w ogóle rozpocznie się procedurę prostowania, należy najpierw dokładnie obejrzeć felgę, ponieważ zdarzają się uszkodzenia, których naprawa jest zwyczajnie nieopłacalna. Niekiedy wady obręczy są tak rozległe, że rezygnuje się z wykonania zabiegu i poleca zakup nowych obręczy. Prostowanie felg odbywa się za pomocą siłownika, który został wyposażony w specjalne, odpowiednio dobrane nakładki. Są one kształtowe i pozwalają na naprawę uszkodzonej obręczy w dowolnym punkcie jej niedoskonałości. Najnowocześniejsze prostowarki do felg posiadają tarcze mocujące z otworami i przy użyciu pierścienia centrującego można na nich pewnie zamontować uszkodzą obręcz. Ponadto, dzięki tarczom, nie ma znaczenia jak wiele otworów posiada nasza felga. Jej mocowanie oraz naprawa będzie równie skuteczna.

Korzyści wynikające z zakupu prostowarki do felg

W każdym szanującym się serwisie samochodowym lub warsztacie wulkanizacyjnym, prostowarka do felg jest urządzeniem niemal niezbędnym. Oprócz poszerzenia usług, jakie oferuje nasza działalność, możemy także podnieść renomę warsztatu. Do innych korzyści, wynikających z zakupu prostowarki do felg są:

  • Praca na obręczach o różnych rozmiarach
  • Naprawa po konsekwencjach kolizji drogowych (zwłaszcza w okresie zimowym)
  • Możliwość regeneracji kół od aut osobowych i nie tylko
  • Poprawienie komfortu pracy
  • Ustawność urządzenia – maszyny są na tyle kompaktowe, że z pewnością znajdzie się dla nich miejsce w warsztacie

W naszej ofercie znajdziesz profesjonalne i niezawodne prostowarki do felg

Skoro już mowa o prostowarkach, warto zwrócić uwagę na te, które znajdują się w ofercie naszego sklepu. Nitromac to renomowana firma, która specjalizuje się w produkcji urządzeń wyposażenia warsztatów wulkanizacyjnych. Oprócz wyważarek, montażownic czy kompresorów, produkuje ona również prostowarki do felg, które są dostępne w naszym sklepie. Urządzenia od Nitromac  przystosowane są do szerokiego zakresu pracy z felgami nie tylko samochodowymi, ale również motocyklowymi. Ich obsługa jest banalnie prosta, a efekt Twojej pracy będzie wręcz fenomenalny. Nasze prostowarki są najwyższej klasy, dlatego posiadają gwarancję zarówno trwałości, jak i niezawodności. Ponadto wyróżniają się:

  • Mocnymi mocowaniami obrabianego elementu (podczas pracy nic nie spadnie, nie zsunie się i nie doprowadzi do nieszczęścia)
  • Energooszczędnymi silnikami (nie musisz się martwić o koszty eksploatacyjne)
  • Możliwością pracy z felgami o różnych rozmiarach (naprawisz wszystkie typy obręczy)
  • Swobodnym dostępem do zniszczonych elementów felg (bez problemu zajmiesz się konkretnym miejscem na obręczy)
  • Całym zestawem narzędzi (nie musisz zaprzątać sobie głowy zakupem dodatkowych elementów, ponieważ wszystko masz już w zestawie)

Podsumowując:

Prostowarka do felg jest idealnym rozwiązaniem, jeżeli chcesz, aby Twój warsztat świadczył usługi w tym zakresie. Praca na tego typu urządzeniach jest bardzo prosta, intuicyjna i poszerzy zakres usług, jakie świadczy Twoja działalność. Jeżeli jesteś zainteresowany pracą w tej dziedzinie, zapraszamy do kontaktu. Chętnie doradzimy i pomożemy w wyborze Twojej pierwszej – oraz kolejnej – prostowarki do felg!