Gdzie jechać na wakacje w Chorwacji?

Chorwacja to jeden z popularniejszych kierunków wakacyjnych, z chęcią wybierany przez turystów, w tym tych pochodzących z Polski. To kraj, który przypadnie do gustu każdemu - zarówno miłośnikom odpoczynku, jak i również osobom, które cenią sobie dobre jedzenie i zwiedzanie przepięknych miejsc. W jaki kierunek udać się na wakacje w Chorwacji? W jaki sposób spełnić tam czas?

Dlaczego warto jechać na wakacje do Chorwacji?

Chorwacja to jedno z lepszych miejsc na wczasy, z uwagi na fakt, że jest to ciepły i słoneczny kraj, który ma turystom wiele do zaoferowania. Znajduje się tam wiele zachwycających wodospadów, jaskiń, urokliwych miasteczek, jak i również gorące morze, w którym można się ochłodzić podczas upalnych dni. Będąc w tym kraju, koniecznie trzeba spróbować owoców morza, z których to Chorwacja słynie. To najchętniej wybierany kierunek turystyczny w ciągu ostatnich lat.

Gdzie udać się na wakacje w Chorwacji?

W kraju, jakim jest Chorwacja, znajduje się wiele wspaniałych miast, półwyspów i wysp. Każde z tych miejsc ma do zaoferowania zupełnie inne atrakcje. W jakie miejsca warto się wybrać na letni urlop?

Perła Adriatyku - Dubrownik

Dubrownik to jedno z piękniejszych chorwackich miast, które nazywane jest inaczej perłą Adriatyku. Na wielu turystach wywiera ono wrażenie, z uwagi na niezwykły klimat. To miejsce, które przypadnie do gustu osobom lubiącym zwiedzać - znajdują się tam wspaniałe Mury Miejskie, Fort Lovrijenac, Stari Grad, a także wiele innych miejsc. Co ciekawe, jest to również miasto znane z serialu “Gra o Tron”. Warto udać się w tym kierunku i sprawdzić, co do zaoferowania ma Dubrownik.

Dalmacja

Na wschodnim wybrzeżu Adriatyku leży Dalmacja, słynąca z kamienistych plaż, a także górskich i nadmorskich krajobrazów. To kierunek, który z chęcią wybierany jest przez rodziny z dziećmi, ale nie tylko. Znajduje się tam wiele zabytków, malowniczych miejsc, a także wysepek. Koniecznie trzeba zobaczyć tutaj łzę Adriatyku, czyli Primosten, miasto Szybenik czy też Pałac Dioklecjana w mieście Split.

Istria

Na północnym zachodzie Chorwacji leży Istria. To region o zróżnicowanym terenie, w którym można zobaczyć zachwycające miasteczka oraz wzgórza. Półwysep ten posiada również dostęp do morza Adriatyckiego. Organizowane są tam campingi Chorwacja, podczas których można zasmakować kontaktu z naturą, a także zobaczyć malownicze krajobrazy. W tym regionie można skosztować tradycyjnej kuchni, a także aktywnie wypocząć.

Wyspa Pag

Chorwacja ma do zaoferowania wiele malowniczych wysp, a do jednych z nich należy Wyspa Pag. To jedno z najbardziej słonecznych miejsc, położonych na Adriatyku. Będąc tam, koniecznie trzeba zobaczyć gaj oliwny, określany jako Lunjska Maslinada. Nie przejdzie się obojętnie obok murów kamiennych, które niegdyś budowane były w celu wyznaczenia granicy pomiędzy pastwiskami.  Osobom, ceniącym nadmorski klimat, przypadnie do gustu plaża Zrće, na której odbywają się liczne imprezy.

 

Chorwacja to kraj, który oferuje wiele malowniczych miejsc. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie - zarówno rodziny z dziećmi, osoby chcące wypocząć, a nawet takie, które aktywnie chcą spędzić urlop.