Ile kosztuje brama segmentowa?

Wybór bramy garażowej nie jest łatwy. Do wyboru są przecież bramy uchylne, przesuwne, a także bramy rolowane. Doskonałym rozwiązaniem, które cieszy się niesłabnącą popularnością jest brama garażowa segmentowa. Czym jest to rozwiązanie i o czym należy pamiętać przy wyborze bramy garażowej? Jaki jest koszt bramy garażowej segmentowej i od czego zależy?

Bramy garażowe segmentowe- gdzie się sprawdzą?

Brama segmentowa jest rodzajem bramy garażowej, która złożona jest z połączonych ze sobą segmentów. Przy otwieraniu takiej bramy, zawiasy łączące poszczególne segmenty ze sobą przesuwają się po prowadnicach ku górze, dzięki czemu wszystkie segmenty chowają się pod stropem. Bramy segmentowe doskonale nadają się do zastosowania zarówno w nowych garażach, jak w garażach remontowanych. Z racji tego, że instaluje się je wewnątrz garażu, nie ma znaczenia ani wielkość, ani kształt nadproża. Zdecydowanie większość bram segmentowych otwiera się do góry, chociaż są także dostępne bramy przesuwane w bok. Bez względu na to, czy jest to brama garażowa uchylna czy przesuwna, jej zalety są nieocenione.

Idealna brama garażowa? Brama segmentowa!

Bramy garażowe segmentowe mają wiele zalet. Największą z nich jest duża oszczędność miejsca w garażu. Właściwie jedyna przestrzeń, którą taka brama zajmuje jest miejsce pod stropem. Bramy segmentowe są więc dobrym rozwiązaniem do garażu, w którym metraż jest mocno ograniczony. Kolejną zaletą tego rodzaju bram jest fakt ich szczelności. Wszystkie segmenty bramy są ze sobą bardzo szczelnie połączone, dzięki czemu cała konstrukcja świetnie chroni wnętrze garażu i drzwi garażowe przed wiatrem czy innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Pod względem izolacji cieplnej, bramy segmentowe sprawdzają się o wiele lepiej niż bramy tradycyjne. Warto dodać, że dzięki zastosowaniu prowadnic, bramy segmentowe są doskonałym zabezpieczeniem przed ewentualnym włamaniem. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są bramy segmentowe z napędem elektrycznym i obsługiwane pilotem. 

Ile kosztuje brama segmentowa?

Bramy garażowe to spora inwestycja, nie ma co do tego wątpliwości. Trudno jest jednoznacznie powiedzieć, ile kosztuje brama garażowa segmentowa. Całkowity jej koszt jest zależny od kilku czynników, wśród których najbardziej znaczący jest rozmiar. Im brama większa, tym będzie droższa. Cena zależna jest także od rodzaju struktury, co z kolei ma znaczenie przede wszystkim estetyczne. Do wyboru jest także rodzaj przetłoczenia, a także kolor. Duży wpływ na cenę ma rodzaj sterowania. Brama garażowa sterowana ręcznie będzie tańsza od bramy sterowanej automatycznie, jednak to właśnie modele z napędem są o wiele wygodniejsze w zastosowaniu. Cena może również zależeć od tego, czy będzie to brama uchylna czy przesuwna. Jeżeli chcesz obliczyć, ile będzie kosztowała brama segmentowa do Twojego garażu, zajrzyj na http://konfigurator.roletyalu.pl/cennik-segmentowych-bram. Po podaniu podstawowych parametrów takich, jak rozmiar bramy, jej kolor czy rodzaj sterowania, uzyskasz dokładna wycenę projektu z wszystkimi dostępnymi możliwościami. 

Jaką bramę segmentową wybrać?


Stojąc przed wyborem bramy garażowej i decydując się na bramę segmentową, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim, zastanów się nad wyborem bramy z ociepleniem lub bez. Jeżeli garaż jest ocieplany, brama również powinna taka być. Szczególne znaczenie ma ocieplenie bramy w przypadku, gdy garaż przylega do części mieszkalnej. Kolejną istotną kwestią jest rodzaj sprężyn. Możesz wybrać pomiędzy sprężynami skrętnymi bądź naciągowymi. Sprężyny skrętne są mocniejsze i wytrzymalsze, dlatego są zalecane do zastosowania w przypadku bram o dużych rozmiarach. Jeżeli natomiast brama jest lekka, wystarczające mogą okazać się sprężyny naciągowe.