Jakie auta najczęściej wypożyczane przez Polaków?

Wypożyczanie samochodów przez Polaków staje się coraz bardziej popularne. Warto zapoznać się z większą ilością informacji na ten temat oraz dowiedzieć, jakie auta są najczęściej wypożyczane.

Ekonomiczne samochody

Wśród samochodów najczęściej wypożyczanych przez Polaków można wskazać przede wszystkim ekonomiczne pojazdy miejskie. Cena wynajmu tego typu pojazdów nie jest zbyt wygórowana, co sprawia, że są chętnie wybierane przez osoby, którym zależy na redukcji kosztów. W przypadku samochodów miejskich występują niewielkie koszty eksploatacji. Bardzo często wybierane są samochody małe, którymi z łatwością można zaparkować w wielu miejscach na mieście.

Samochody kompaktowe

Kolejną grupą pojazdów, które są chętnie wynajmowane przez Polaków, są samochody kompaktowe. Są one nieco większe niż modele ekonomiczne, dlatego mają szersze możliwości zastosowania w praktyce. Samochody kompaktowe najczęściej należą do klasy średniej. W tej grupie można również wskazać takie modele jak SUV-y, a także vany. Pojazdy z tej grupy bardzo chętnie są wybierane przez przedsiębiorców i wykorzystywane podczas prowadzenia działalności gospodarczej. Jednak doskonale sprawdzą się także podczas dłuższych podróży.

Pojazdy premium

Polacy zainteresowani są również wynajmem pojazdów wyższej klasy, a także samochodów marki premium. Jednak są one mniej chętnie wypożyczane niż pojazdy ekonomiczne oraz kompaktowe. Samochody tego typu najczęściej są wypożyczane na specjalne okazje. Jednak znajdują zastosowanie również w przedsiębiorstwach, w których niezbędny jest reprezentatywny pojazd na spotkanie z klientem.

Samochody rodzinne

Wypożyczalnia samochodów Szczecin ma w swojej ofercie również samochody rodzinne, które bardzo chętnie są wynajmowane przez poszczególne grupy klientów. Tego typu pojazdy doskonale sprawdzą się przede wszystkim w przypadku posiadania dużej rodziny. Samochody rodzinne będą odpowiednim rozwiązaniem podczas wakacji oraz urlopu, a także dłuższych wyjazdów. W niektórych przypadkach niezbędne jest wynajęcie samochodu, w którym zmieści się większa ilość osób. Takie samochody są często wynajmowane przez większe rodziny oraz grupy znajomych, którzy planują wspólny wypad za miasto.

Popularne marki

W wypożyczalniach samochodów można znaleźć pojazdy bardzo zróżnicowanych marek, które klienci wybierają zgodnie ze swoimi indywidualnymi preferencjami. Jednak istnieją takie marki, które są chętnie wybierane przez większą ilość osób. Wśród nich można wskazać między innymi Fiata, Skodę, Seata, Kię, a także Opla. Popularne marki pojazdów doskonale sprawdzają się podczas codziennej jazdy po mieście, a dodatkowo charakteryzują się dość niskim zużyciem paliwa, na czym zależy każdemu kierowcy.

Klasa pojazdów

Bardzo chętnie wynajmowane są samochody uniwersalne, które doskonale sprawdzą się zarówno podczas codziennego jeżdżenia po mieście, jak i dłuższych wyjazdów poza miasto. W tym przypadku najczęściej wybierane są samochody z segmentu B lub C. Są one nieco większe niż typowe samochody miejskie, a także mają silniki o większej mocy.