Barierki drogowe - U12a

Barierki drogowe często stawiane są w pobliżu jezdni, na wiaduktach, mostach, czy skrzyżowaniach. Można spotkać różne rodzaje barier drogowych, jednak ich podstawowym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Do czego służą bariery drogowe?

Barierki drogowe służą do ochrony pojazdów i pasażerów przed niebezpiecznymi miejscami na drodze, takimi jak przepaście, mosty lub skrzyżowania. Mogą również służyć do rozdzielania pasów ruchu lub oddzielania ruchu pieszych od ruchu pojazdów. Bariery ochronne drogowe są często wykonane z metalu i mogą być pomalowane na widoczne kolory, takie jak żółty, biały lub czerwony, aby ułatwić ich zauważenie.

Barierka drogowa może pełnić również dodatkowe funkcje, takie jak oświetlenie lub oznakowanie ostrzegawcze. Wyposażone są często w specjalne systemy zabezpieczające, takie jak amortyzatory lub sprężyny, które pozwalają na lepsze absorbowanie siły uderzenia pojazdu.

Bariera drogowa U12a

Bariera U12a to specjalne konstrukcje przeznaczone do ochrony ruchu oraz pieszych przed zderzeniem z przeszkodami lub upadkiem z wysokości.

Barierki U12A są często stosowane na autostradach, drogach ekspresowych, aby uniemożliwiać przejechanie pojazdu i ograniczyć ryzyko zderzenia z przeszkodami poza jezdnią. Bariery drogowe stalowe pozwalają na długotrwałe użytkowanie ich bez konieczności częstej konserwacji. W wielu przypadkach barierki U12A mogą być również wyposażone w elementy odblaskowe, co ułatwia ich widoczność w nocy lub w warunkach ograniczonej widoczności.

Firma Kroll to bezpośredni producent specjalizujący się w produkcji bariery U11a i U12a. Marka gwarantuje użycie certyfikowanych materiałów oraz własne ekipy monterskie działające na terenie całej Polski. Wejdź na stronę https://barierkikroll.pl/ i zapoznaj się z dostępną ofertą.

Bariera drogowa U12a – tramwajowe, przeciwbryzgowe i błotochrony

Barierki ochronne tramwajowe U12A oddzielają torowiska od drogi lub chodnika, chroniąc infrastrukturę tramwajową oraz przystanki przed uszkodzeniem. Czasami służą też do zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości. Ich głównym zadaniem jest jednak uniemożliwienie przejścia przez tory, zwiększając bezpieczeństwo pasażerów i innych użytkowników drogi.
 
Barierki U12A przeciwbryzgowe, zwane błotochronami, chronią pieszych przed rozchlapującym się błotem. Są szczególnie przydatne w miejscach gdzie jest budowa lub remont drogi. Zwiększają one bezpieczeństwo pieszych poprzez ograniczanie rozchlapywania się błota i zanieczyszczeń na chodnikach czy drogach.