Starówka w Gdańsku - gdzie zjeść? Co zobaczyć?

Można śmiało stwierdzić, że Gdańsk jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Aby dokładnie poznać, całe Trójmiasto, trzeba by chyba przeprowadzić się tam na kilka tygodni. Niestety zwykły turysta nie może sobie na to pozwolić, dlatego na zwiedzanie stolicy województwa pomorskiego zazwyczaj jest intensywne i przepełnione atrakcjami. Nie może też zabraknąć dobrego jedzenia, dlatego w naszym artykule znajdziecie odpowiedź na pytanie: gdzie zjeść w gdańsku?

Kawa na Starówce 

Piękna okolica gdańskiej starówki nastraja do wypicia gorącej kawy i podziwiania pięknych widoków. Gorący napój wypity wśród zabytkowych kamienic na pewno będzie miłym przeżyciem. Główną trasą turystyczną starego miasta jest Trakt Królewski, który zaczyna się Bramą Wyżynną. Powstała ona w XVI wieku i jest częścią fortyfikacji obronnych. Niedaleko mieści się Muzeum Bursztynu, gdzie można poszerzyć swoją wiedzę i poznać wiele ciekawych faktów. Na ulicy Długiej jest pełno odrestaurowanych kamienic, których widok zapiera dech w piersiach. Działa w nich mnóstwo restauracji, knajpek i kawiarenek. To idealne miejsce na spędzenie wolnego popołudnia. 

Restauracje na Gdańskiej Starówce 

Jeśli naszym celem jest ciekawa restauracja, Trójmiasto nie ma sobie równych. Szukając polskiego jedzenia w nowoczesnym wydaniu, znajdziemy wiele ciekawych propozycji. Interesującą opcją jest Restauracja Filharmonia, którą charakteryzuje doskonała kuchnia, a także wyjątkowy charakter zachowanej architektury neogotyckiej. Niezwykle eleganckie wnętrze sprawi, że posiłek będzie prawdziwą przyjemnością. Przy okazji pysznego posiłku, warto zwiedzić kilka gdańskich zabytków. Jednym z nich jest Ratusz Głównego Miasta, gdzie można oglądać wystrój świadczący o bogactwie mieszczan, którzy zasiedlali Gdańsk. Z wieży widokowej rozpościera się piękny widok. Ciekawą propozycją jest również Dwór Artusa, gdzie można podziwiać monumentalne obrazy, gobeliny i rzeźby. Przed budynkiem stoi popularna fontanna Neptuna, z którą każdy musi zrobić sobie zdjęcie chociaż raz w życiu. Jednym z największych skarbów Gdańska jest Bazylika Mariacka. Jest ona najwyższą ceglaną świątynią na świecie i gdańszczanie są z niej bardzo dumni. Jak widać, jeśli interesuje nas zwiedzanie oraz dobra restauracja, Trójmiasto nie ma sobie równych. Mamy nadzieję, że dostarczyliśmy wam wyczerpującej odpowiedzi na pytanie: gdzie zjeść w gdańsku? Jest to miasto przepełnione różnorakimi knajpkami, uroczymi kafejkami czy domowymi barami mlecznymi. Jeśli interesuje nas elegancka i nastrojowa restauracja stare miasto Gdańsk będzie idealne na wizytę.