Kosmetyki do pielęgnacji ciała - dlaczego warto je stosować?

Pielęgnacja ciała wymaga systematyczności i stosowania odpowiednio skomponowanych kosmetyków dla zachowania nieskazitelnego wyglądu i dobrej kondycji skóry. Jej jakość w dużym stopniu zależy od codziennej rutyny pielęgnacyjnej, jaką sobie wypracujemy. Ogromne znaczenie ma również to, jak często i po jakie kosmetyki sięgamy. Temu zagadnieniu poświęcimy poniższy wpis.

Pielęgnacja ciała - dlaczego jest ważna?

W codziennej pielęgnacji skupiamy się przede wszystkim na twarzy. Z tego powodu często zapominamy o skórze ciała, która wbrew pozorom również wymaga specjalnego traktowania. Najczęściej w tym obszarze mierzymy się z takimi problemami estetycznymi, jak cellulit, rozstępy, suchość, szorstkość, rogowacenie, wrastające włoski czy zmiany naczyniowe. Bez wdrożenia właściwej pielęgnacji w tym kierunku zmiany będą się pogłębiać, a skóra coraz bardziej tracić na jakości.

Jak zmienia się skóra i co na to wpływa?

Kosmetyki powinniśmy dostosowywać do wieku, potrzeb i stanu naszej skóry. Z upływem lat podobnie jak skóra twarzy, tak i skóra ciała traci naturalną sprężystość i elastyczność. Dostrzegamy to najwyraźniej w obszarze brzucha, ud i pośladków. Wpływ na to mają także ciąża, karmienie, duże wahania wagi, siedzący tryb życia, zaburzenia hormonalne, niewłaściwa dieta, zbyt małe ilości przyjmowanej wody. 

Jak dbać o skórę ciała - krok po kroku

Na pielęgnację ciała składa się kilka prostych czynności. Podpowiadamy, co zrobić i po jakie produkty do pielęgnacji ciała sięgać, abyśmy zawsze i niezależnie od wieku komfortowo czuli się we własnej skórze i zachowali ją jak najdłużej w dobrej kondycji i pięknym wyglądzie.

Oczyszczanie 

Każdą pielęgnację rozpoczynamy od dokładnego oczyszczania. Należy szukać takich produktów myjących, które nie będą uszkadzały bariery skórnej, zbyt intensywnie ingerując w jej naturalny płaszcz hydrolipidowy. Coraz częściej rezygnujemy z klasycznych mydeł na rzecz ulepszonych formuł kosmetycznych, bez silnie działających środków oczyszczających - na rzecz dodatku składników pielęgnacyjnych.

Złuszczanie

Aby skóra łatwo się regenerowała, wymaga regularnego złuszczania. Nasza skóra stale poddawana jest procesowi obumierania komórek naskórka, w miejsce których powstają nowe. W celu ich odsłonięcia i sprawnego funkcjonowania naskórka powinniśmy wykonywać peeling całego ciała, optymalnie raz na 1-2 tygodnie. Skórę ciała możemy poddawać złuszczaniu poprzez klasyczne peelingi z drobinkami lub przez coraz popularniejsze szczotkowanie ciała “na sucho”.

Nawilżanie i odżywianie

Na co dzień i po każdym peelingu warto aplikować na skórę kosmetyki do pielęgnacji ciała o działaniu nawilżającym i odżywczym. Receptury różnych produktów pielęgnacyjnych są tak urozmaicone, że bez trudności znajdziemy kosmetyki łączące jedne i drugie właściwości. Pielęgnacja ciała latem i zimą nieco się różnią, stąd wybieramy je zawsze indywidualnie w odniesieniu do aktualnych warunków i potrzeb skóry. 

Ochrona przeciwsłoneczna

Ochrona przed promieniowaniem UV stanowi bardzo ważny element pielęgnacji, a jednocześnie często jest pomijany. Słońce jest niezwykle potrzebne, ale należy nauczyć się rozsądnie z niego korzystać. Wystawiając skórę na promieniowanie UV musimy mieć świadomość, że bez ochrony ulega ona zawsze uszkodzeniom, w mniejszym lub większym stopniu. W dłuższej perspektywie czasu mogą one zmienić się w nieodwracalne zmiany. Faktem jest też to, że skóra często i długotrwale eksponowana na słońce szybciej się starzeje i traci elastyczność.

Ujędrnianie

Jędrna i elastyczna skóra to z pewnością rezultat zdrowego trybu życia i zrównoważonej diety. Aktywność fizyczna, specjalistyczne zabiegi czy masaże również sprzyjają zwiększeniu elastyczności i jędrności skóry. Kosmetyki jednak mają swój udział w podtrzymywaniu i wzmacnianiu tych efektów. Mamy do wyboru kosmetyki wspomagające walkę z cellulitem, wysmuklenie sylwetki i redukcję obrzęków. To wszystko wspomaga kuracje zmniejszające obwody ciała, a przy tym zapewnia skórze optymalny poziom nawilżenia.

Najwyższej jakości kosmetyki do pielęgnacji ciała znajdziecie w sklepie internetowym Topestetic. Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą:

https://www.topestetic.pl/kosmetyki-do-pielegnacji-ciala

Sklep zapewnia również bezpłatne porady wykwalifikowanych kosmetologów w zakresie całej pielęgnacji.

Mimo, że chronimy nasze ciało pod osłoną ubrań, skóra zawsze reaguje na zmiany temperatur, zanieczyszczenia powietrza, zewnętrzne warunki atmosferyczne, chlorowaną wodę, ogrzewanie czy klimatyzację w pomieszczeniach. Te wszystkie czynniki mają wpływ na zmiany, jakie zachodzą w skórze. Nauka dbania o własne ciało przynosi nam wiele korzyści, również satysfakcji i przyjemności, kiedy możemy cieszyć się efektami takiego działania na co dzień. Aby pielęgnacja była przyjemna, wybierajmy produkty do pielęgnacji ciała dobrej jakości i indywidualnie kierując się własnymi preferencjami.